"DÜZCE GERİDE KALDI"

23.10.2018 - Bu Yazı 494 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

 Düzce Üniversitesi Teknoloji Fakültesi İnşaat Bölümü Dekanı Prof. Dr. Ayhan Şamandar'ın oluşturduğu Yüksek Hızlı Trenin Düzce-Bolu güzergahına çekilmesi projesi için yapılacak olan çalıştayın basın lansmanı odamızda gerçekleştirildi.

Tanıtım toplantısına Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin, Düzce Üniversitesi Teknoloji Fakültesi İnşaat Bölümü Dekanı Prof. Dr. Ayhan Şamandar, Düzce TSO Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri ile Düzce'de görev yapan basın mensupları katıldılar.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin, Projeye sahip çıkılması gerektiğinin altını çizerek, bu projenin diğer güzergah illerde olması halinde şimdiye kadar ulusal arenada büyük yankı uyandırmış olacaklarını fakat Düzce'nin bu noktada biraz geride kaldığını da sözlerine ekledi.

CUMHURBAŞKANIMIZA DUYURMAMIZ LAZIM

Belediye Başkanı Dursun Ay da, uzun süredir konuşulan hızlı tren projesinin artık bir çözüme kavuşturulması gerektiğini vurguladı, Cumhurbaşkanı’na da duyurmak için gayret ettiklerini dile getirdi.

Başkan Ay, “ Biz bugün görevde olan kişiler olarak ileride torunlarımıza hızlı tren için neler yaptığımızı anlatma adına buradayız. Hızlı trenin Düzce’den geçmesini şu nedenle istiyoruz, Ankara İstanbul’u birbirine bağlayacak olan hızlı tren, nüfus yoğunluğunun fazla olması, bunu güzergah üzerinden taşıyacak olması babında çok önemli. Bu iki şehri ve onlarla ilişkisi olan şehirleri daha kısa yoldan birbirine  bağlamak, en büyük çalıştığımız konu enerji maliyetleri, hızlı trenin bu güzergahtan geçmesinin ülke ekonomisine çok ciddi katkılarının olacağını  düşündüğümüz için yapmaya çalışıyoruz.” İfadelerini kullandı.

Düzce Üniversitesi Teknoloji Fakültesi İnşaat Bölümü Dekanı Prof. Dr. Ayhan Şamandar, 31 Ekim'de Düzce Üniversitesi'nde gerçekleştirilecek olan ve Japon bilim insanlarının da katılım sağlayacağı YHT çalıştayına herkesi davet etti.

Emlak8

Facebook Yorumları

0 0
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan DÜZCE YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Aradığın Evi Bul. Emlak8.Net

Dijital Reklam Ajansı Serbay Interactive