Saniye İçinde Yönlendiriliceksiniz

YILMAZ SAĞLIK BAKANINA SORDU

9.11.2018 - Bu Yazı 405 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

YILMAZ SAĞLIK BAKANINA SORDU

 MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yazılı olarak yanıtlaması talebi ile , Düzce Atatürk Devlet Hastanesi ile ilgili olarak sorular sordu.

MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz meclis kürsüsünden Düzce’nin sorunlarını duyurmakla birlikte ilgili bakanlıklara soru önergesi vererek, sorunların çözümü için girişimlerde bulunuyor.

Yılmaz, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yanıtlaması talebiyle Düzce Atatürk Devlet Hastanesi ile ilgili olarak sorular sordu.

Düzce'de yapımı yıllar süren 352 yatak kapasiteli Düzce Atatürk Devlet Hastanesin yeni binasında 19 Eylül 2016 günü hizmet vermeye başladığını hatırlatan Yılmaz, yeni hizmet binasının toplam 94 milyona mal olduğunu belirtti.

Yılmaz ayrıca hastanenin, 10 ameliyat masası, 31 pediatri yatağı, 28 yoğun bakım yatağı, 14 yeni doğan yoğun bakım yatağı, 78 muayene odası, 3 laboratuvar ünitesi, 4 röntgen odası, 139 kişilik konferans salonu ile Düzce’ye hizmet verdiğini kaydetti.

Bu bilgilerin altında Yılmaz, akan Koca’ya cevaplaması için şu soruları sordu:

Sağlık Bakanlığımızca belirlenen ilimiz personel dağılım cetveline istinaden, 150 Uzman Tabip olması gerekirken, Eylül 2018 itibariyle aktif çalışan 98 uzman Tabibin olduğu ve bunlarında bir kısmının başka illerden geçici görevlendirme ile hizmet verdikleri görülmektedir. Kadrolu uzman doktor ihtiyacının giderilmesi için bir çalışmanız var mıdır?

Kadın doğum branşında 10 hekim olması gerekirken, şu anda aktif 2 hekim görev yapmakta ve yine geçici görevle başka bir ilden gelmişlerdir. Yine aynı şekilde diğer branşlardan Plastik cerrahi, Kardiyoloji, Dâhiliye Gastroenteroloji ve Nefroloji gibi bölümlerde ya hekim eksikliği var ya da hiç hekim yok. Polikliniklerde doktor eksikliğinden dolayı yaşanan aksaklıkları gidermek için çözüm önerileriniz nelerdir?

Fizik Tedavi Servisi ile ilgili sorun, İlimizde Fizik Tedavi servisinde yeteri kadar personel olmasına rağmen, fizik tedavi hizmet alımı ile özel bir şirkete verilmiş ve Devletimiz zarara uğratılmıştır. Kullanılan araç gereçlerin çoğu yine devletindir ancak özel şirket işletmektedir. Bu konunun derinlemesine araştırılması çok önemlidir. Bolu ilinde yapılan uygulamada ise Devlet gerekli hizmeti verir yetmediği yerde özel devreye girer şeklindedir. İlimizde de bu şekilde yapılabilir. Şirketin aylık 90 bin TL.den 300 bin TL.ye kadar bir kazanç sağladığı ile ilgili bilgiler gelmektedir. Bu konular ile alakalı adli ve idari soruşturma başlatacak mısınız?

Poliklinik hasta oturma alanları dar olarak planlandığından, ısıtma ve soğutma sistemleri, sistemlerin aşırı derecede gürültülü çalıştığı ve çoğunlukla yatan hasta kısmına yoğun bir rahatsızlık verdiği, yağışlı günlerde çatının aktığı gibi birçok şikâyetler belirtilmektedir. Bu şikâyetleri dikkate alarak problemleri çözüme ulaştırmayı düşünüyor musunuz?

Facebook Yorumları

0 0
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan DÜZCE YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
  
YILMAZ'DAN DESTEK ÇAĞRISI
YILMAZ'DAN DESTEK ÇAĞRISI...
  
SAĞLIKTA FARKINDALIK ETKİNLİĞİ
SAĞLIKTA FARKINDALIK ETKİNLİĞİ...
  
Yılmaz, Gece Mesaisine Devam Ediyor
Yılmaz, Gece Mesaisine Devam Ediyor...
  
Yılmaz'dan Gece Yarısı Ziyaret
Yılmaz'dan Gece Yarısı Ziyaret...
  
Yılmaz'dan YEDAM Ziyareti
Yılmaz'dan YEDAM Ziyareti...
  
SAĞLIK PERSONELİNİ DARP ETTİLER
SAĞLIK PERSONELİNİ DARP ETTİLER...
  
Tarihi konak "sağlık merkezi" olacak
Tarihi konak "sağlık merkezi" olacak...
  
Vekil Yılmaz Gölyaka'ya Çıkarma Yaptı
Vekil Yılmaz Gölyaka'ya Çıkarma Yaptı...
  
Yılmaz'dan Yerinde İnceleme
Yılmaz'dan Yerinde İnceleme...
  
Sağlık merkezi olarak hizmet verecek
Sağlık merkezi olarak hizmet verecek...
  
“Sağlık raporu bir imzadan ibaret değil”
“Sağlık raporu bir imzadan ibaret değil”...
  
2019 sağlık hizmetleri ele alındı
2018 yılının son günlerine girilirken İl Sağlık Müdürlüğü tarafından değerlendirme toplantısı yapıl...
  
Yeni Sağlık Müdürü Yılmaz kurumları ziyaret etti
Yeni Sağlık Müdürü Yılmaz kurumları ziyaret etti...
  
Sağlık Müdürü Yasin Yılmaz oldu
Sağlık Bakanlığı tarafından Düzce İl Sağlık Müdürü olarak atanan Dr. Yasin Yılmaz İl Sağlık Müdürlü...
  
YILMAZ FETÖ MAĞDURLARINI GÜNDEME GETİRDİ
YILMAZ FETÖ MAĞDURLARINI GÜNDEME GETİRDİ...
  
YILMAZ SAĞLIK BAKANINA SORDU
YILMAZ SAĞLIK BAKANINA SORDU...Emlak8.Net