Eczacı kalfalığından yılın işadamlığına uzanan baş döndürücü yükselişin öyküsü, İbrahim Kural...

23.1.2019 - Bu Yazı 425 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

Eczacı kalfalığından yılın işadamlığına uzanan baş döndürücü yükselişin öyküsü, İbrahim Kural...

2018 YILININ İŞADAMI İBRAHİM KURAL

 Eczacı kalfalığından yılın işadamlığına uzanan baş döndürücü yükselişin öyküsü…

Son zamanda yıldızı hızlı bir şekilde parlayan Akçakoca’nın önde gelen işadamlarından İbrahim Kural, Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici’nin sahibi olduğu eczanede kalfayken kısa zamanda yaptığı işlerle ilçede parmakla gösterilen işadamlarından biri olmayı başardı. Bu başarı onun 2018 yılında Akçakoca’nın en başarılı işadamı olarak ödüllendirilmesini zorunlu hale getirdi.

YEMENİCİ KEŞFETTİ…

31 mart belediye başkanlığı seçimlerinde AK Parti tarafından yeniden aday gösterilen Başkan Cüneyt Yemenici aynı zamanda tam bir yetenek avcısı.

Akçakoca’nın yetiştirdiği altın çocuklar olan ağabey İsmail Kural’ı başkan seçilir seçilmez Özel Kalem Müdürlüğü’ne getiren Cüneyt Yemenici, İsmail Kural’ın kardeşini de iş hayatına atılması için manevi desteğini hiç ama hiç esirgemedi.

 Önce, Başkan Yemenici’nin eczanesine kalfa olarak hizmet eden altın çocuk İbrahim Kural, bir yıl sonra yuvadan uçarak iş dünyasına atıldı…

Ustasının tavsiyesiyle iş hayatına atılan İbrahim Kural, hiç kimseden destek almadan, ağabeyinin dahi yardımı olmadan! Sadece ticari dehası, çalışkanlığı ve ikna etme kabiliyeti sayesinde Akçakoca’nın medarı iftiharı haline geldi…

İddialara göre, 4 yıl öncesine kadar, kendi halinde mütevazı bir hayat süren İbrahim Kural; Cüneyt Yemenici Belediye Başkanı seçilir seçilmez, önce Cüneyt Yemenici’nin eczanesinde eczacı kalfalığına başladı. Birdenbire kendi ticari yetenek ve dehasının farkına varan Kural, iş hayatına atıldı.

HERŞEY KURAL’LARA UYGUN…

 Birilerinin “yürü ya kulum” demesiyle kariyer basamaklarını ışık hızıyla tırmanan Kural, Akçakoca’nın parmakla gösterilen Yıldızı oldu.  Bu öyle bir yükselmeydi ki, iş dünyasındaki sıra dışı yükselişi fark eden özel televizyonlar, Kural ile röportaj yapmak için sıraya girdi. Ofisinden canlı yayına katılarak başka iş adamlarının 40 – 50 yılda ancak gelebildikleri noktaya o 4 yılda nasıl ulaştığını anlattı.

2018 yılında Akçakoca’nın en başarılı işadamı olan  İbrahim Kural bununla da kalmayıp, Yıldızı öyle bir parladı ki, Akçakoca Belediyesi ve Köylere Hizmet Götürme Kurumu’nun işlerinin tamamına yakını  hiçbir engele takılmadan doğrudan alım ve pazarlık usulü yapılan görüşmelerle doğrudan kendisine verilmeye başlandı.

Kriz nedeniyle kamu alacakları ödenmekte sıkıntı çekerken, devlete ve belediye  iş yapan müteahhit ile Akçakocalı esnaf aylardır paralarını alamazken, Kural’ın belediye yaptığı işlerden doğan alacakları tıkır tıkır ödendiği iddia edildi.

Hatta geçtiğimiz aylarda  yeniden ihale edilen ve başkan Yemenici’nin seçim öncesine yetiştirmek için varını yoğunu ortaya koyduğu  vizyon projelerinden olan 15 Temmuz Parkı’nın tüm beton işlerinin  İbrahim Kural’a verildiği ise gelen iddialar arasında…

AĞABEY KIYAĞI MI? USTA’NIN KALFASINA JESTİMİ?

 İbrahim Kural hakkında “aldığı ihale ve bol paralı işler kendisine pas ediliyor dedikodular” çıksa da,  bu dedikoduların Akçakoca’da dolaşan kötü niyetli ve servet düşmanı bazı kişilerin uydurması olduğunu tüm Akçakoca halkı biliyor.

Dirayeti, azmi ve hayırseverliği sayesinde kısa zamanda Akçakoca’nın gururu olmayı ve yılın işadamı olmayı fazlasıyla hak eden İbrahim Kural’a başarılar diliyor ve 2019 yılında bol kazançlar diliyoruz.

Emlak8

Facebook Yorumları

0 0
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan DÜZCE YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Aradığın Evi Bul. Emlak8.Net

Dijital Reklam Ajansı Serbay Interactive