AYDIN'DAN DÜZCE'YLE İLGİLİ ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

26.3.2019 - Bu Yazı 517 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

AYDIN'DAN DÜZCE'YLE İLGİLİ ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

 DSİ Düzce’ye yaptığı yatırımlarla mümbit topraklarını su ile buluşturmaya, vatandaşlara içme ve kullanma suyu temin etmeye ve derelerdeki taşkın riskini azaltmaya devam ediyor. Düzce'de son dönemde yapılan su yapılarının artması bölgedeki tarımsal faaliyetlerin gelişmesinde de önemli rol oynuyor.

Akçakoca’nın İçme suyu Problemini Çözdük

DSİ Genel Müdürü Mevlüt Aydın, Düzce'ye yapılan yatırımlarla ilgili yaptığı açıklamada,  “Düzce’nin hasretle beklediği yüksekliği 66 metre olan Akçakoca Barajı’nın inşaatını tamamladık. Baraj ile Düzce ili Akçakoca ilçesine yıllık 5,05 milyon m³ su temin ederek Akçakoca’nın 2043 yılına kadar içme, kullanma ve sanayi suyu ihtiyacını karşılıyoruz. 7 km’lik içme suyu isale hattını da tamamladık. İnşaatına 2016 yılında başladığımız içme suyu arıtma tesisi tamamlanıncaya kadar mevcut arıtma tesisine suyu vererek Akçakoca’nın içme suyu ihtiyacını karşılıyoruz.” dedi.

Düzce’ye 2 Baraj Daha İnşa Ediyoruz

Yapılması düşünülen barajlarla ilgili de konuşan Aydın, "Barajlarımızın ülkemizin kalkınması açısından büyük öneme sahip olduğunun, tarım ve enerji gibi kalkınmanın lokomotifi sektörlerde yaratılan katma değer ile vatandaşlarımızın refah seviyesinin yükseltilmesinde önemli bir rol oynadığının altını çizen Aydın; “Su kaynaklarımızı en iyi şekilde değerlendirmeye devam ediyoruz. Düzce’de kalkınmayı hızlandıracak, sulamayı ve ziraatı geliştirecek 2 baraj daha inşa ediyoruz. Bu barajlar Çilimli Yenivakıf Barajı ve Akçakoca Altunçay Barajlarıdır. Düzce için büyük önem arz eden bu iki barajın temeli atıldı.” ifadelerini kullandı.

Emlak8

Facebook Yorumları

0 0
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan DÜZCE YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Aradığın Evi Bul. Emlak8.Net

Dijital Reklam Ajansı Serbay Interactive