"Hilal OLsun Türkiye" yardım kampanyası

15.05.2019 - Bu Yazı 304 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

 Afet Dönemlerinin dışında da hayatın her anında ihtiyaç sahiplerinin yanında olan Türk Kızılayı, Ramazan ayı boyunca sosyal yardımlarını sürdürüyor. Düzce'nin çeşitli noktalarında kurulan standlar ile Türk Kızılayı'nın Ramazan ayı boyunca devam eden "Hilal OLsun Türkiye" yardım kampanyası tanıtılıyor.

 Kızılay ülke genelinde olduğu gibi Düzce'de de yapmış olduğu detaylı sosyal incelemeler sonucu ihtayaç sahibi olduğu tespit edilen vatandaşların ihtiyaçlarını Ramazan ayı boyunca karşılamaya devam ediyor. İhtiyaç sahiplerinin kapısını gıda kolisi ve maddi destek olarak aralamak isteyen hayırsaverler, "Hilal Olsun Türkiye" sloganıyla başlatılan kampanya sayesinde milyonları sevindiriyor. Bağışlarıyla Ramazan ayında da ihtiyaç sahipelrine merhamet elini uzatan yardımseverler, yapılan kayıtlar sayasende bağışlarını takip edebiliyor.  Düzce Türk Kızılayı Şubesi tarafından Düzce'nin çeşitli noktalarında açılan stantlarda Kızılay'ın Ramazan boyunca düzenlediği yardım kampanyaları tanıtılıyor.

RAMAZAN GIDA KOLİSİ

Birçok kuruluş ile işbirliği çalışmalarının gerçekleştirilmesi sonucu olarak 2018 yılında Binlerce gıda kolisi, Ramazan ayı çalışmaları kapsamında ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı.

2019 yılı Ramazan ayında hedef her zamankinden daha fazla. Bu kapsamda zincir marketlerde Türk Kızılayı adına Gıda Kolileri satışa sunuluyor, ayrıca Türk Kızılayı Resmi internet sitesinden gıda kolileri bağışları kabul ediliyor. Ayrıca Düzce'nin çeşitli noktalarına konulan standlarda vatandaşlar bilgilendirilip farkındalık oluşması sağlanıyor.

ZEKAT, FİTRE VE FİDYE

Geçen Ramazanlarda olduğu gibi bu sene de yardımseverlerin zekatları Türk Kızılay aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak.

Vatandaşların fitre ve fidyelerini de ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak olan Türk Kızılay, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın açıkladığı taban fiyat üzerinden fitre ve fidyeleri kabul edecek. Fitre ve fidyeler, Ramazan ayı içerisinde ihtiyaç sahiplerine ulaştıralacak.

BAĞIŞLAR GERÇEK İHTİYAÇ SAHİPLERİNE ULAŞTIRILACAK

Türk Kızılay'a Ramazan ayında destek vermek ve gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşmak isteyen hayırseverlerin pek çok seçeneği bulunuyor.

SMS: Tüm operatörlerden 2868'e RAMAZAN Yazıp SMS atarak 10 TL'lik, 1877'ye FİTRE veya FİDYE yazarak 23 TL'lik bağış yapılabiliyor.

Banka: Tüm bankalardaki Türk Kızılay hesabı, İnternet: www.kizilay.org.tr Telefon: 168 ücretsiz bağış ve iletişim hattı, PTT: 2868 numaralı Türk Kızılay Posta çeki ve Tüm Kızılay Şubeleri.

Emlak8

Facebook Yorumları

0 0
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan DÜZCE YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Aradığın Evi Bul. Emlak8.Net

Dijital Reklam Ajansı Serbay Interactive