Saniye İçinde Yönlendiriliceksiniz

Üniversiteden açıklama: Başhekim Özlü görevinin başında

29.11.2016 - Bu Yazı 1922 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

Üniversiteden açıklama: Başhekim Özlü görevinin başında

 Yerel haber sitelerinde yer alan “ Üniversite Hastanesi Dökülüyor” başlıklı haberlere Üniversite Rektörlüğünden bir açıklama yapıldı. Açıklamada, Üniversiteden ihraç edilen öğretim üyelerinin boşalan kadrolarına yeni öğretim üyeleri almak amacıyla 26 Ekim 2016 tarihinde ilana çıkıldığı bildirildi.

 Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi’nde 15 Temmuz süreci soruşturmaları kapsamında bir çok akademisyenin görevden uzaklaştırılırken, başta hastane Başhekimi Onur Özlü ve bazı doktorların da kendi istekleri ile görevden ayrılacaklarını, bir çok bölümde doktor olmadığını  yönünde çıkan haberlere,  Düzce Üniversitesi rektörlüğü tarafından yazılı bir açıklama yapıldı.

Açıklamada;

Ülkemizde FETÖ/PDY devlet yapılanmasına mensup kişilerce 15 Temmuz 2016 tarihinde yapılan hain kalkışma sonrasında Ülkemizde ilk işlem başlatan üniversite olarak Düzce Üniversitesi’nde ivedilikle soruşturmalar başlatıldığı ve  terör örgütüyle bağlantısı tespit edilen akademisyenlerin görevinden ihraç edildiği belirtildi.

Bu süreç sonrasında; Üniversite Hastanesi’nde ortaya çıkan hekim ve yardımcı sağlık personel açığının kurum içi ve kurum dışı görevlendirmeler ile giderilmeye çalışıldığı, hemşire ve sağlık teknisyenlerinin yeni görev dağılımları ile sağlık hizmetlerinin sunumuna devam edildiği, Sağlık Bakanlığı’na bağlı ilimiz sağlık kurumları ile işbirliğiyle Düzce Valiliğinin koordinasyonunda Hastanede poliklinik, acil servis, yoğun bakım, ameliyathane hizmetlerinin özenle sürdürüldüğü ifadelerine yer verilirken,

Üniversiteden ihraç edilen öğretim üyelerinin boşalan kadrolarına yeni öğretim üyeleri almak amacıyla 26 Ekim 2016 tarihinde ilana çıkıldığı, süreç sonunda bu kadrolara yerleşecek öğretim üyelerinin en kısa sürede hizmete başlaması ve Hastanenin daha da güçlü kadrolarla İlimize hizmet vermesi hedeflendiği kaydedildi.

Üniversite Araştırma ve Uygulama Hastanesinde Plastik Cerrahi Uzmanı olarak görev yapan Yrd. Doç. Dr. Barış Yiğit’in istifasının 15 Temmuz süreciyle veya iddia edilenlerle herhangi bir ilgisi bulunmadığı belirtilen açıklamada;

Adı geçen öğretim üyesi bu kararını kendi kişisel nedenleri ile almış olup özel bir sağlık kuruluşunda çalışmak için ayrılmıştır. Plastik Cerrahi Polikliniğinde 2 araştırma görevlisi hizmet vermeyi sürdürmektedir. Ayrıca Yardımcı Doçent Doktor unvanına sahip öğretim üyesi ilanına çıkılmış olup sürecin tamamlanmasıyla birlikte öğretim üyemiz Plastik Cerrahi Anabilim Dalında çalışmaya başlayacaktır.

Hastanemiz Kadın Hastalıkları ve Doğum Servisinde doğum uzmanı olmadığı iddiası da gerçeği yansıtmamaktadır. Tıp Fakültemiz Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalında 5 öğretim üyesi ile hizmet vermekte olup bunlardan iki öğretim üyesi 2547 sayılı Kanunun ilgili hükümlerince 1 yıl süreyle kurum dışı görevlendirme ile başka hastanelere görevlendirilmiş, 1 öğretim üyesi de kendi hizmet sunduğu alanda daha nitelikli bir hizmet verebilmek adına Sağlık Bakanlığı’nın düzenlediği bir sertifika programında görevlendirilmiştir. Kadın ve Doğum Anabilim Dalında 2 öğretim üyemiz mevcut 3 araştırma görevlisi ile birlikte şu an görevlerini yerine getirmektedir. Ayrıca bir Doçent bir de Yardımcı Doçent olmak üzere toplam iki öğretim üyesi için alım ilanına çıkılmış olup bu iki öğretim üyesinin yanı sıra görevlendirmesi sona erdiğinde katılacak öğretim üyelerimiz ile yeni dönemde beklenen araştırma görevlilerinin de katılımı sonrasında Hastanemiz Kadın Hastalıkları ve Doğum Servisi ve Polikliniği daha da güçlenerek hizmet verecektir.

Deri ve Zührevi Hastalıklar alanında ise öğretim üyesi ilanına çıkılmış olup öğretim üyesi alım sürecinin kısa sürede sonuçlanması beklenmektedir.

Üniversitemiz Hastanesi Başhekimi Prof. Dr.Onur Özlü’nün de görevinden ayrılarak başka bir hastaneye başhekim olarak göreve atandığı belirtilmiş olup bu konu hakkında Rektörlüğümüze ulaşan yazılı bir bilgi bulunmamaktadır ve Prof. Dr. Onur Özlü bugün itibariyle görevinin başındadır.

İfadelerine yer verildi.

Facebook Yorumları

0 0
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan DÜZCE YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
  
Üniversiteden Tanıtım Günlerine Ev Sahipliği
Düzce Üniversitesi, Unilook Türkiye tarafından Düzce’de ilk kez düzenlenen “Üniversite Tanıtım ve Te...
  
ÜNİVERSİTEDEN ZEHİRLİ YEMEK AÇIKLAMASI
Düzce Üniversitesi Rektörlüğü, mezuniyet töreninde ikramda edilen yemeği yedikten sonra 30 kişinin g...
  
Üniversiteden Randevu Sistemine Yeni Bir Seçenek
Uygulamaya koyduğu yeni randevu sistemiyle tüm hastaların hızlı ve kolay bir şekilde randevu almalar...
  
ÜNİVERSİTEDEN VALİ DAĞLI’YA SUNUM!
Bölgesel Kalkınma Odaklı Çalışmaların Tanıtım Programında Düzce Valisi ve Düzce İl Genel Meclis Başk...
  
Üniversiteden “Dumansız Kampüs Etkinliği”
Düzce Üniversitesi Genç Tema Topluluğu ve Genç Yeşilay Topluluğ...
  
Başhekim Balbay, Üniversite Hastanesinde gerçekleştirilen çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulundu
Düzce Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Öner Abidin Balbay, son dönem...
  
AK Parti'den kritik açıklama: Seçim Barajına Gerek Kalmadı!
AK Parti İstanbul Milletvekili Burhan Kuzu, "Yeni anayasa ile hükümet halk tarafından kuruluyor, dol...
  
Balbay Başhekimliğe getirildi
Onur Özlü’nün başhekimlik görevinden ayrılmasının ardından Balbay’ın bu göreve getirildi....
  
Üniversiteden açıklama: Başhekim Özlü görevinin başında
Yerel haber sitelerinde yer alan “ Üniversite Hastanesi Dökülüyor” başlıklı haberlere Üniversite Rek...
  
Üniversiteden FETÖ açıklaması
Düzce Üniversitesi'nden darbe girişimi sonrası görevden alınmalar ile ilgili açıklama yapıldı....
  
AK Partiden Başhekime Ziyaret
AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin ve yönetim kurulu üyeleri, Düzce Üniversitesi Araştırma ve U...
  
Başhekimden çalışanlara mobbing iddiası
Düzce Üniversitesi Başhekimi olan ve aynı zamanda AK Parti Düzce Milletvekili Faruk Özlü’nün eşi Onu...
  
Yeşilay’dan sert açıklama: Dereci Düzce’den çekip gitsin!!!
Düzce Yeşilay Başkanı Fatih Yıldırım, yaptığı yazılı açıklamada Düzce Gençlik Spor İl Müdürü Feyzul...
  
Üniversiteden Yemenici ve Ezer’e ziyaret
Üniversiteden Akçakoca Belediye Başkanı’na ve Milli Eğitim Müdürü’ne Ziyaret....
  
...
  
Azap’tan açıklama: “Yersen”
Gümüşova Belediye Başkanı Ahmet Azap, gazetemiz tarafından gündeme getirilen Ali Özbek Parkı’da çür...