Üniversite çiftçi buluşması devam ediyor

1.05.2019 - Bu Yazı 444 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

Üniversite çiftçi  buluşması devam ediyor

  Düzce Üniversitesi Bilimsel ve Teknolojik Araştırmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi (DÜBİT) ile Çevre ve Sağlık Teknolojilerinde İhtisaslaşma Koordinatörlüğü iş birlikteliği ile düzenlenen “Düzce Toprağının Sesini Dinle” başlıklı çalıştayda, tarım çalışanları bilgilendirildi.

 Mehmet Akif Ersoy Eğitim ve Kültür Merkezi İstiklal Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen etkinliğe Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sevcan Öztemiz, DÜBİT Müdürü ve Çevre ve Sağlık Teknolojilerinde İhtisaslaşma Koordinatörü Prof. Dr. Halil İbrahim Uğraş, Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi Bitki Koruma Bölümü Başkanı Prof. Dr. İsmet Yıldırım, öğretim elemanları, davetli kurum temsilcileri ve tarım üretimi yapan çiftçiler katılım sağladı.

DÜBİT Müdürü Prof. Dr. Halil İbrahim Uğraş, Merkezin yaptığı çalışmalarından bahsederek, gerçekleştirdikleri toprak analizleri hakkında katılımcıları bilgilendirdi. Şehirle birlikte bölgeye de hizmet sağladıklarını söyleyen Prof. Dr. Uğraş, Sakarya, Bolu gibi yakın illerden olduğu gibi Ordu ve Giresun gibi uzak illerden de toprak analizleri yaptıklarını ifade etti.

Gelecekte sağlıklı bireyler yetiştirebilmek için toprağın önemine vurgu yapan Prof. Dr. Halil İbrahim Uğraş, sanayi kuruluşlarına yönelik yapılan analizlerin yanında bölgenin ve ülkemizin sağlıklı ürünler yetiştirebilmesi için toprak analizlerinin sürdürüleceğini belirtti. Etkinliğin herkes için faydalı geçmesi temennisinde bulunan DÜBİT Müdürü Prof. Dr. Halil İbrahim Uğraş, katılımcılara ve etkinlikte emeği geçenlere teşekkür etti.

Gerçekleştirilen açılış konuşmalarından sonra Dr. Öğr. Üyesi Pınar Sevim Elibol “Dünden Bugüne DÜBİT”, Öğr. Gör. Barkın Külahtaş “DÜBİT’te Gerçekleştirilen Toprak Analizleri Sonucunda Düzce’nin Toprak Verimliliği”, Öğr. Gör. Mehmet Fatih Çakır “Düzce’deki Tıbbi ve Aromatik Bitkilerin İklim ve Toprak İstekleri” konu başlıklarında sunum yaparken, Öğr. Gör. Selime Semra Erol ise; “2018 Yılında Düzce’de Yetiştirilen Tıbbi ve Aromatik Bitkiler ile İlgili Çalışmalar” hakkında katılımcıları bilgilendirdi.

Program Sonunda DÜBİT Müdürü Prof. Dr. Halil İbrahim Uğraş,  yaptıkları başarılı çalışmalar ve sunum için konuşmacılara teşekkür belgesi takdim etti.

Facebook Yorumları

0 0
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan DÜZCE YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
  
Şampiyon Galatasaray!
Şampiyon Galatasaray!...
  
İki grup arasında kanlı kavga... 4 ölü,11 yaralı
İki grup arasında kanlı kavga... 4 ölü,11 yaralı...
  
İMAM KALP KRİZİNDEN VEFAT ETTİ
Balatlı köyünün İmam hatibi Erol Mert, genç yaşta kalbine yenik düştü....
  
İlk ve ortaokul öğrencileri otobüslere günde 4 kez ücretsiz binebiliyor
İlk ve ortaokul öğrencileri otobüslere günde 4 kez ücretsiz binebiliyor...
  
Belediyenin kayıp telefonlarını kim ya da kimler aldı?
Belediyenin kayıp telefonlarını kim ya da kimler aldı?...
  
Yemenici dönemine ait kaçak yapı skandalı...
Yemenici dönemine ait kaçak yapı skandalı......
  
Köy Okuluna Kütüphane Yaptılar
Köy Okuluna Kütüphane Yaptılar...
  
Üniversite Öğrencilerine Tam Not
Üniversite Öğrencilerine Tam Not...
  
Delta Alfa'dan 100.Yıl Kutlama Mesajı
Delta Alfa'dan 100.Yıl Kutlama Mesajı...
  
Konut Satışı Dip Yaptı...
Konut Satışı Dip Yaptı......
  
Cumayeri'nde Kan Donduran Cinayet
Cumayeri'nde Kan Donduran Cinayet...
  
Engelliler Haftasında Anlamlı Kampanya
Engelliler Haftasında Anlamlı Kampanya...
  
2 Ayrı Kazada 6 Kişi Yaralandı
2 Ayrı Kazada 6 Kişi Yaralandı...
  
Doğum Oranları Açıklandı
Doğum Oranları Açıklandı...
  
Ertuğrul Sağlam Başkan Yanmaz’a Forma Hediye Etti
Ertuğrul Sağlam Başkan Yanmaz’a Forma Hediye Etti...
  
Belediyeden Temizlik Seferberliği
Belediyeden Temizlik Seferberliği...EN ÇOK OKUNANLAR
Emlak8.Net