“Sizin Düşüncelerinize Önem Veriyorum”

10.01.2020 - Bu Yazı 5400 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

“Sizin Düşüncelerinize Önem Veriyorum”

  Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü nedeniyle Düzce’de görev yapan Ulusal ve Yerel basın temsilcileri ile biraraya geldi. Rektör Çakar mesajında basın mensuplarının desteği ile güzel işler başardıklarını söyledi.

 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar Düzce’de görev yapan Ulusal ve Yerel basın mensuplarını Düzce Üniversitesi Beçi Yörükler kampüsünde ağırladı. 4 Yıllık görev süresi boyunca güzel mesafeleri gazetecilerin de desteği ile katettiklerini dile getiren Rektör Çakar; “Görev süremiz boyunca çok büyük yol kat ettik. Çalışmalarımız ile iz bırakmaya çalışıyoruz. Her yıl öğrenci sayımız artıyor. Lisans ve yüksek lisanstan beslenen bir üniversite olmaya gayret ettik. Daha fazla öğrenci üniversitemizi tercih etti. Her toplantıda dile getirmeye çalışıyoruz. Öğrencilerimizin Ortalama yüzde 90'nı Düzce dışından geliyorlar. Bu misafirlik hem birer turizm elçisine dönüşüyor. Fiziksel yatırımlar, yurt yatırımları, spor alanlarının artması ile öğrencilerimiz çok daha mutlu olarak Düzce'den ayrılacaklarını düşünüyorum. İlçe Belediyelerimiz ile birlikte şehrimizin doğal güzelliklerini öğrencilerimiz ile paylaşmak istiyoruz. 37 farklı ülkeden yaklaşık 700 öğrenci Düzce'de eğitim görüyor” dedi.

ELEŞTİRİLER BENİM İÇİN ÖNEMLİ

Basın mensuplarının zaman zaman kendilerini eleştirdiklerini, bu eleştirilerin kendisi için önemli olduğunu asla bu duruma karşı tavır alıp dargınlıkların olmayacağını söyleyen Çakar; “Bazen basın mensuplarımız tarafından eleştiriler oluyor. Alındığımız zamanlar oluyor ama çabuk geçiyor. Bizim pozisyonumuzda olan kişilerin her türlü düşüncülere açık olmamız gerekiyor. 5 yıllık rektör yardımcılığımda ve 4 yıllık rektörlüğümde sizlerin düşüncelerine önem veriyorum. Gerçekten haklı bir eleştiri olduğunda kendimizi düzeltmek için tüm çabamızla çalışıyoruz. Tüm haberleriniz için eleştirileriniz için, kendimizi sorgulama fırsatı verdiğiniz için teşekkür ediyorum. Eleştirilere tahammülü olmayan ya da eleştirildiği zaman küsüp kaçan biri değilim. Sizin evladınızım, hepinizin kardeşiyim” dedi.

KAMPÜSÜMÜZ HERKESE AÇIK

Açık kapı uygulamalarının devam ettiğini ve kapılarının herekese açık olduğunu söyleyen Rektör Çakar; “Açık kapımız devam ediyor. 2015 yılından bu yana kapımız açık. Öğrencilerle buluşuyoruz sosyal medyadan cevaplamaya çalışıyoruz. Temiz kampüs uygulamamız da devam ediyor. Bazı kurumlara örnek olarak liderlik olarak hayata geçirmiş olmak bizi mutlu ediyor. Açık kampüsümüz var. Her ay mutlaka farklı çocuklarımızı ağırlıyoruz. 3 ay boyunca Yığılca’daki kız çocuklarımızı ağırladık. Üniversitedeki atmosferi kız çocuklarımızın zihnine kazımak istiyoruz. Şehit yakınlarımızı, muhtarlarımızı ağırladık. Kampüsümüz herkese açık. Açık derste herkes kim olursa olsun çok akademik konuşmuyoruz, bilimsel konuşmuyoruz. Açık kürsüde öğrencilerin kendilerini daha iyi yetiştirmeleri için geliştirdiğimiz bir sistem. Gençlerimizin kısaltmalar ile konuşmasından çok rahatsız oluyorum. Her öğrencimiz ile yaşadığımız konuşmamızda dilimizde eksiklikler meydana gelebiliyor. Kendilerini daha iyi ifade etmeleri gerektiği noktasında faydalı oluyor. Yeni bir uygulamamız daha var. Her ayın ilk Cuma gününde logo günleri yapıyoruz. Çok renkli bir etkinlik kurum kültürümüzü bu şekilde yerleştirmiş oluyoruz. Herkes o gün Düzce Üniversitesi logolu ürünleri kullanarak kampüse geliyor.” dedi.

Rektör Çakar’ın konuşmasının ardından soru cevap kısmı ile toplantı sona erdi.

Emlak8

Facebook Yorumları

0 0
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan DÜZCE YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Aradığın Evi Bul. Emlak8.Net

Dijital Reklam Ajansı Serbay Interactive