Gölyaka Kültür Parka ilçe yönetimi el attı

2.05.2019 - Bu Yazı 3450 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

Gölyaka Kültür Parka ilçe yönetimi el attı

 Düzce’nin çok önemli turistik merkezlerinden birisi olan Gölyaka Kültür Parkta büyük bir temizlik operasyonu yapıldı. Gölyaka Kaymakam Adem Keleş ve Belediye Başkanı Yakup Demircan’ın da katıldığı çevre temizliğinde iki yüze yakın görevli hazır bulundu. Çevre temizliğinde bir kamyona yakın çöp toplandı. Büyük çoğunluğu alkollü içki ve meşrubat şişesi ile piknik sonrası gelişigüzel bırakılan poşet ve çöplerden oluşan kirlilik Tescilli bir tabiat Parkı olan Kültür parkı kullanılmaz hale getirmişti. Uzun zamandır şikâyet konusu olan ve Kültürpark ziyaretçilerinin de muzdarip olduğu insan kaynaklı yoğun kirlenme konusuna ilçe yönetimi el attı.

 Kirlenme konusuna ilçe yönetimi el attı.

Gölyaka Kaymakamı Adem Keleş yaptıkları çalışma ile Bölgenin önemli doğal güzelliklerinden olan Tescilli tabiat parkına sahip çıktıklarını ve bu çalışmaya bizzat katılara bu kirliliğe dikkat çekmek istediklerini belirtti. Kaymakam Keleş “Kültür Parkımız insanımıza hizmet veren İlimizin Allah vergisi doğal güzelliklerinin başında geliyor. Burada resmi özel birçok kurum program düzenliyor, eğleniyor, dinleniyor. Ancak son zamanlarda daha da yoğunlaşan bir şekilde kendini bilmez kişilerce kirletilmişti. Günün değişik zamanlarında buraya alkol almak için gelen şahısların işlerini bitirdikten sonra bıraktıkları içki şişelerinde geçilmez olmuştu. Ayrıca piknikçilerce bırakılan poşet ve diğer atıklar burada otlayan besi hayvanları için de tehlike yaratmaktaydı. Özellikle ağaç kovuklarında yakılan keyfi ateşler ağaçlarımızı da birçok ağacı yakmış durumda. Gelişigüzel doğaya bırakılan cam içki şişeleri büyük bir kirlilik haline gelmişti. Bilindiği gibi açık alanlarda ve topluma açık yerlerde alkol alınması Kanunen yasaklanan bir fiildir. Bu konuda Düzce Valiliği Genel Emri de bulunmaktadır. Bundan böyle bu alanlarda alkol tüketimine müsaade edilmeyecek ve aksi davrananlar hakkında Polis Vazife Ve Selahiyet Kanunu uyarınca cezai işlemler uygulanacaktır. Çevreyi kirleten ve atık bırakan kişiler hakkında da gerekli yasal işlemleri yapacağız. Bu doğa harikası güzelliği kirletmeye kimsenin hakkı yok. Buna izin vermeyeceğiz. Belediye başkanımızla buranın bir düzene sokulması konusunda görüştük Giriş çıkışları kontrol altına alarak bir düzen getireceğiz. Herkesin düzensiz bir şekilde buraya girerek bu kirliliğe neden olmasını engelleyeceğiz. Elbette ki edebi ile gerektiği şekilde buraya pikniğe gelip çöpünü götüren vatandaşlarımı tenzih ederim ama birkaç kendini bilmez tarafından buranın kullanılmaz hale getirilmesine müsaade etmeyeceğiz.” dedi.

Emlak8

Facebook Yorumları

0 0
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan DÜZCE YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Aradığın Evi Bul. Emlak8.Net

Dijital Reklam Ajansı Serbay Interactive