Gümüşova ve Cumayeri Adayları Kesinleşti

1.12.2018 - Bu Yazı 2720 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

Gümüşova ve Cumayeri Adayları Kesinleşti

 Daha önce 10 Yıl Gümüşova ilçesinde Belediye Başkanlığı Yapan Muharrem Tozan ve Cumayeri’nde 2004-2009 yılları arasında Belediye Başkanlığı yapan Mustafa Koloğlu MHP’den belediye başkan adayı gösterildi.

Aday olup olmayacağı en çok merak edilen isimlerden olan Eski Gümüşova Belediye Başkanı ve Eski Özel idare Genel Sekreteri Muharrem Tozan’ın MHP Gümüşova Belediye Başkanlığı adaylığı, MHP Genel Merkezi tarafından açıklandı. 

Gümüşova'da ilk olarak 1999 yerel seçimlerinde Doğru Yol Partisinden Belediye Başkanı seçilen Muharem Tozan kesintisiz 10 yıl belediye başkanlığı yapmıştı. Tozan'ın 2019 yerel seçimlerinde bu kez MHP'den aday olduğu kesinleşti.

31 Mart yerel seçimleri öncesi Gümüşova'da seçim rekabeti kızışıyor. Gümüşova'da AK Parti'nin mevcut başkan Ahmet Azap’ın adaylıktan feragat etmesi ile bir anda gündem olan Gümüşova’da, Muharrem Tozan MHP’den aday oldu.

1999 yılında yapılan yerel seçimlerde Doğru Yol Partisinden seçime giren Muharrem Tozan 28 yaşında Düzce'nin en genç belediye başkanı olarak seçilmişti.

2012 yılında Adalet ve Kalkınma Partisinin kurulmasının ardından AK Parti'de siyaset hayatına devam eden Tozan 2004 yılındaki seçimlerde AK Parti'den Belediye Başkan Adayı olup ikinci dönem için seçildi. Kesintisiz 10 yıl Belediye Başkanlığı yapan Tozan 2009 yılında yapılan seçimlerde rakibi merhum Ahmet Bostancıoğlu'na karşı seçimi kaybetti. O tarihten bu yana siyaseti bir kenara koyan Tozan Nisan 2014 yılında Düzce İl Özel İdaresi Genel Sekreteri olarak atanmıştı. Genel sekreter olarak da başarılı çalışmalara imza atan Tozan'ın bu görevi yaklaşık 2 yıl sürmüştü.

MHP Genel Merkezi Mustafa Koloğlu’nun da  Cumayeri MHP’den adaylığını açıkladı. Mustafa Koloğlu da daha önce 2004-2009 yılları arasında Cumayeri Belediye Başkanlığı görevinde bulunmuş ve başarılı çalışmalara imza atmıştı. Geçtiğimiz günlerde Akçakoca adayını da Okan Yanmaz olarak açıklayan MHP Genel Merkezi, böylelikle Düzce’de 3 ilçenin adayını belirlemiş oldu.

Emlak8

Facebook Yorumları

0 0
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan DÜZCE YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Aradığın Evi Bul. Emlak8.Net

Dijital Reklam Ajansı Serbay Interactive