200 Çiftçiye Eğitim Verildi

3.07.2019 - Bu Yazı 3923 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

200 Çiftçiye Eğitim Verildi

 Gümüşova Ziraat Odası ve Balsu İş Birliği ile 200 çiftçiye eğitim verildi. Gümüşova’da bulunan 18 ayrı köyden gelen çiftçiler İyi Tarım uygulamaları kapsamındaki seminerde, iş sağlığı ve güvenliği konularında da bilgi aldılar.

 Gümüşova Ziraat Odası Başkanı Mafil Tavlı’nın girişimleri ile Ziraat Odası ve Balsu iş birliğinde işçilere iyi tarım uygulamaları konusunda eğitim verildi. Gümüşova’da 3 yıldır iyi tarım uygulaması yapıldığını söyleyen Oda Başkanı Mafil Tavlı, Gümüşova’da yetiştirilen fındığın kalitesinin her geçen gün arttığını dile getirdi. İyi Tarıma kayıt olan çiftçilere Devlet tarafından destek verildiğini de hatırlatan Tavlı verimin de arttığını söyledi.

Çiftçilere eğitim veren Balsu firması yetkilileri seminer hakkında verdikleri bilgide; “Başladığı ilk yıl olan 2016’dan itibaren global standartlara uyum konusunda kendisini güncelleyen İyi Tarım Uygulamaları sertifikası; Tarım ve Orman Bakanlığı destekli ve Balsu’ nun 20’den fazla köyde uyguladığı bir grup sertifikasyonudur. Çevre, insan ve hayvan sağlığına zarar vermeyerek, doğal kaynakları koruyarak, tarımda izlenebilirlik ve sürdürülebilirlik ile gıda güvenliğinin sağlanmasıyla yapılan tarımsal üretim ile hem müşterilerimize sağlıklı gıda temin etmekte hem de gelecek kuşaklara sağlıklı ve yeterli gıda üretebilecekleri toprak ve su gibi doğal kaynakları bırakmaktayız. Bunun yanı sıra İyi Tarım Uygulamaları sayesinde çiftçilerimiz dönüm başına devlet desteği de almaktadır. Elde edilen desteklerin fındık tarımında sürdürülebilirlik faaliyetlerinde kullanılması için ziraat mühendislerimizle yürütülen bireysel çiftçi koçlukları ve iç tetkik çalışmaları da devam etmektedir” ifadelerini kullandılar.

Emlak8

Facebook Yorumları

0 0
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan DÜZCE YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Aradığın Evi Bul. Emlak8.Net

Dijital Reklam Ajansı Serbay Interactive