Gümüşovalı Temiz Suya Hasret

12.12.2019 - Bu Yazı 3007 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

Gümüşovalı Temiz Suya Hasret

  Gümüşova'da yaşanan su sorunu ayyuka çıktı. WhatsApp ihbar hattına ulaşan vatandaş çeşmelerden kurt aktığını söyleyerek bir de fotoğraf gönderdi. İhbar hattımıza ulaşan vatandaş "Çeşmelerden kurt akıyor, kim bu gidişe dur diyecek" diyerek tepkisini dile getirdi.

 

Gümüşova'da su sıkıntısını yeni yönetim de çözemedi. İçme suyuna hasret olan Gümüşovalı vatandaşlar kişisel ve ev temizliklerinde de şebeke suyunu kullanamayacak duruma geldi. İhbar hattımıza ulaşarak çeşmelerden çamurlu ve kurtlu suyun geldiğini söyleyen vatandaş bir de fotoğraf göndererek şu notu paylaştı; "Düzce'nin başka hiçbir ilçesinde bu görüntüler yok. Beldeler, köyler bile tertemiz su kullanıyor. Biz bırakın bu suyu içmeyi kişisel temizliğimizi dahi yapamıyoruz. Gümüşova'yı kirli suya mahkum ettiler. Gümüşova'yı yönetenlerin çeşmelerinden ne akıyor, nasıl akıyor bilmiyoruz, ama halkın mutfağındaki çeşmeden kurtlu su akıyor.

BU İNSANLIK SUÇUDUR

Suyun temel ihtiyaç olduğunu hatırlatan vatandaş; "Gümüşova kaderinemi terk edildi, bir bardak temiz su vermekten aciz bir yönetim anlayışı ile Gümüşova halkının sağlığıyla oynamayı kendilerine nasıl yakıştırabiliyorlar. İnsanın en temel ihtiyacı olan su problemini çözememek,  bize göre büyük bir suçtur. 21. yüzyıl Türkiye'sinde altyapı yapmayı eline yüzüne bulaştıranlar Gümüşova halkının sağlığıyla oynuyor, çeşmelerden çamur akıyor, kurt akıyor, gelsinler bu suyu kullansınlar da görelim. Acaba Tüm vaatler seçilinceye kadar mıydı?" diyerek sitemde bulundu.

Emlak8

Facebook Yorumları

0 0
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan DÜZCE YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Aradığın Evi Bul. Emlak8.Net

Dijital Reklam Ajansı Serbay Interactive