BAŞKAN AY, 1 YILI DEĞERLENDİRDİ

9.10.2018 - Bu Yazı 2158 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

BAŞKAN AY, 1 YILI DEĞERLENDİRDİ

 Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, Düzce’de görev yapan yerel ve ulusal medya temsilcileri ile bir araya geldi. Basın buluşmasında son bir yılını değerlendiren Başkan Ay, TEM bağlantısı, İstanbul caddesi ve kentin diğer sorunlarına değindi.

Açıklamasında İstanbul Caddesi başta olmak üzere caddeye çıkan sokaklarda ki teknik düzenlemenin tamamlanmasının ardından caddenin yeninden araç trafiğine açılacağını söyleyen Başkan Ay, mevcut tramvay hattının elden geçirilerek daha kullanışlı hale getirileceğini söyledi.

Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, Melensu Park içerisinde bulunan sosyal tesiste yapılan kahvaltı organizasyonunda yerel ve ulusal medya temsilcileri ile bir araya geldi.  Basın mensuplarına göreve geldiği son bir yılını değerlendiren Başkan Ay, açıklamaları sonrası basın mensuplarına Melensupark’ı gezdirdi.

AZ İNSANLA ÇOK İŞ ÜRETTİK

Konuşmasına Bütün hemşerilerimizi Melensu Park’a bekliyoruz. Diye başlayan Başkan Ay, “ her şey bir

anda olmuyor. Belediyemizin gelir gider dengesini de bir sisteme oturtuyoruz. Daha çok iş yapmaya çalıştık. Özellikle elimizdeki personel sayısı ile halkımıza daha fazla hizmet etmeye çalıştık. Görülen var görülemeyen hizmet var. Bizim belediyemizin 19 müdürlüğü var. Günlük bütün işleri denetliyoruz. 55 muhtarımızla temas halindeyiz. İşleri planlıyoruz. Bunun yanı sıra şehrimiz içerisinde özellikle Asar Deresi etrafında yıkılan binalar vardı kamulaştırılan. Melen, Asar ve Karaca Deresi’nin planlamasını yapıyoruz. Melen’in 100 metre sağına soluna tahsis koydurduk. Bunun gibi belediyemizin işlerini planlayarak uzun vadeli neler yapabiliriz bunları çalışıyoruz “ dedi.

GÜNLÜK 100 KİŞİNİN EVDE BAKIMINI YAPIYORUZ

 Deprem bölgesi olan Düzce’de kat sınırlaması getirdik diyen Başkan Ay, “  Üniversitemizin yanına 40 kat dahi bina yapma talebi vardı. Bunu da 25 kat ile sınırladık. 40 kat düzce için çok yüksek. Şehir planlayıcılarımızla yaptığımız görüşmelerde sınırlama getirdik. Genel olarak şehrimizde insanlarımızın mutluluğu için ne yapabiliriz diye çalıştık. Özellikle boşanmaların fazla olması ile beraber belediyemizde psikolojik bir birim kurduk. Ailelere destek vermek için bir birim açtık. Yeni doğan bebeklere hediyeler hazırladık. Yeni doğum yapan annelere kitapçıklar verdik. Günlük 100 kişinin evde bakımını yapıyoruz. Ramazanda iftarlar verdik. Halkımızın beğenisini kazanan tuvaletlerden ücret alma uygulamasını kaldırdık. Yaptığımız işin halkta karşılığının olması bizim için çok önemli. Yeter ki halkımız bizden bir şey istesin. İyisiyle kötüsüyle bir yılı geride bıraktık. Ben halkımıza hizmet ettiğimize inanıyorum.”

TRAMVAY HASTANEYE KADAR GİDECEK

Nostaljik tramvay ile birlikte araç trafiğine kapatıldığı günden itibaren gündemden hiç düşmeyen İstanbul Caddesi ile ilgili açıklamalarda da bulunan Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay; “İstanbul Caddesi ile ilgili çalışma yapıyoruz. O yolu açmamız için teknik altyapıyı da oluşturmamız gerekiyor. Arkadaşlarımızla üzerinde çalışıyor. Yön tabelalarını çalışıyorlar. Bittiğinde gerekeni yapacağız. Bu, kapalı olan yan yollarla ilgili bir çalışma. Treni kaldırmayı düşünmüyoruz. Daha uzaması yönünde bir çalışma yapıyoruz. Belediyeden hastaneye gitmesi yönünde çalışma yapıyoruz. Daha modernleştirmeye çalışıyoruz.” İfadelerinde bulundu

 

TEM BAĞLANTISI 29 EKİM’E YETİŞECEK

Fisko kavşağından başlayarak Beyköy terminal bölgesine kadar devam eden  trafik keşmekeşiyle ilgili açıklamada bulunan Başkan Ay, “TEM Bağlantı yolu 29 Ekim’de açılacak. Şu anda 1.Organizenin TEM Otoyolu’na bağlantısında kanalın kenarında çok dar bir yol var. Biz bunu  Valimle beraber Pazar günü gidip inceledik. O kanal yolunun yan tarafına İkinci bir 18 metrelik yol yapacağız sonra TEM Otoyolu’na bağlayacağız. Ayrıca 2. Organizenin de bağlantısı için şu anda çalışmalar yapıyoruz. Şehir içine geldiğimizde itfaiyenin oradan Beyköy’e geçen yolumuz kapanıyor. Onun için biz hemen otogarın yanından 25 metrelik yeni bir yol açıp mezarlığın yanından Beyköy’e bağlayacağız. Hemen yan yoldan tekrar yola çıkılacak. Bir de yine Beyköy Bağlantısı kapandığı için karşı tarafta kalan camimiz için üst geçit talebimiz var. Bu konuda karayolları ile görüşmelerimiz devam ediyor. Biz üzerimize düşen vazifelerimizi hızlıca yapmaya çalışıyoruz. Başkan Ay ayrıca, Kalıcı Konutlar Bağlantı Yolu’ndan Eski Bolu Caddesi ve Haydar Gördebil Bulvarı’nın kesiştiği  Fiskobirlik kavşağında bir ışıklandırmanın olacağını ve bu ışıklandırmanın “akıllı” olacağını kaydetti.

Emlak8

Facebook Yorumları

0 0
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan DÜZCE YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Aradığın Evi Bul. Emlak8.Net

Dijital Reklam Ajansı Serbay Interactive