İbrahim Karagül

Yeni ŞafakBookmark and Share

Türkiye elini çabuk tutmalı: Çünkü yakında kızılca kıyamet kopacak…


24.10.2017 - Bu Yazı 394 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

 Türkiye ne yapacaksa elini çabuk tutmak zorunda. Kararlı ve cesurolmak zorunda. Küçük bir erteleme, tereddüt, endişe onu bir daha adım atamayacak hale getirebilir. Önümüzde böyle bir tehlike söz konusudur. Belki de böyle bir hazırlık söz konusudur..

Suriye ve Irak’ın kuzeyinden kuşatılıyoruz. Bu artık tartışılamaz bir gerçekliktir. Bir an önce, ne tür müdahale yapılacaksa yapılmalı, asla gecikmeye izin verilmemeli, diplomatik manevraların ve içerideki karanlık operasyonların zihin bulandırmasına izin verilmemelidir. Çünkü bugün, acilen gerekli adımları atamazsak bizi adım atamayacak hale getirme ihtimalleri son derece ciddidir.

Biz harekete geçmeden felç etmeye hazırlanıyorlar

Korkum; biz daha ne yapacağımıza karar veremeden ya da harekete geçemeden Türkiye’yi sarsacak felç edecek bir şok dalgasıdır. Böyle bir hazırlığı hissediyorum. Sadece hissetmiyor, böyle bir hazırlığı görüyorum. Dikkatle bakan herkes görecektir.

Bu hep öyle olmuştur. Türkiye ne zaman kendi geleceğine yönelik sağlam kararlar alsa, ne zaman bu yönde adımlar atmaya hazırlansa, daha harekete geçemeden olağanüstü bir durum gerçekleşir. Başkaları daha önce hareket eder ve Türkiye uzunca bir süre kilitlenir, hareket edemez hale getirilir.

15 Temmuz çokuluslu saldırısı gözlerimizi açtı. Tehditlerin gerçek kaynağını gördük. Suriye ve Irak’ın kuzeyinden gelen dalga 15 Temmuz’un devamıdır. Bu da gözlerimizi açtı. Tehdidin yine o kaynaktan geldiğini gördük. Figüranlar ve yöntemler değişti ama hedefleri hiç değişmedi.

Mili duruş hedef alınacak, Kızılca Kıyamet işte budur!

Hiç durmadılar, hiç vazgeçmediler. O hedef Türkiye’yi teslim alma, yeniden eksene çekme, rehin alma, diz çöktürme ve küçültmehesabıdır. Öyleyse atılacak adımlar bellidir. Öyleyse bir ülkenin, devletin tehdit kendisine ulaşamadan kaynağına yönelmesi zorunludur.

İşte bu tehdidi, kuşatmayı yarmak, etkisizleştirmek milli bir duruştur, yükümlülüktür, bir varoluş mücadelesidir. Türkiye bu milli duruşa yönelmiştir. İşte yeni oyun, bu duruşu, hareketi, çabayı hedef alacaktır. Bir kez daha bu duruşun öncülerini ve savunucularını hedef alacaktır. Bir sonraki adımda, önümüze çıkacak olan budur. Yeni hazırlıklar bu yöndedir, “kızılca kıyamet” dediğim şey budur.

Bedeli ne olursa olsun, bu mücadeleyi boşa çıkaracak, etkisizleştirecek hiçbir öneri, model, ortaklık kabul edilemez. Çünkü hepsi Türkiye’yi oyamama, etkisizleştirme,  hareketsiz bırakma, o kuşaktaki planın olgunlaşması için zaman kazanma amaçlıdır.

Haydut Dünya Düzeni: Terör örgütleri ile kör ediyorlar..

Bu kuşatma, çevreleme bir terör kuşatması değil, çokuluslu bir hesaptır. Büyük güçler hesaplaşmasıdır. Türkiye’nin müttefiklerinin ülkemize kurduğu tuzaktır. Bir imha planıdır. Irak’ın kuzeyinde Barzaniile, Suriye’nin kuzeyinde PKK/PYD ile yürütülen plandaki yerel aktörlerdeğişebilir, değişecektir de.

Bölge ülkelerinin tehdit ekseninde Türkiye ile kurduğu ilişkiler değişebilir, değişecektir de. Ama hesap hiçbir şekilde değişmeyecektir. Bu yüzden hiçbir taktik manevra, örgütlerin ve bölge ülkelerinin pozisyonundaki değişiklik bizi ikna edememelidir.

İki yıldır, ısrarla, bıkıp usanmadan buna dikkat çekmeye çalışan bir kişi olarak, şunu görüyorum: Uluslararası sistem tamamen çökmüş, son kalıntıları da devreden çıkmıştır. “Zor oyunu bozar” dönemi başlamıştır. Bu “Haydut Dünya Düzeni” döneminde uluslararası sınırlamalarla, yanıltıcı müttefiklik ilişkileriyle kendimize, bölgeye ve dünyaya bakarsak mahvoluruz.

Öz mücadele dönemi: Artık elini nereye uzatırsan o kadar varsın

  “Elini nereye uzatabiliyorsan o kadar varsın..” Küresel ölçekte güç boşluğu, güç hareketliliği bize bunu öğretiyor. Oyunun kuralları tamamen değişti. Artık Atlantik merkezin bizi sınırlamasına aldanmayalım, izin vermeyelim. Çok daha sert bir güçler hesaplaşması dönemine girdik. Bir ABD temsilcisi, Irak ve Suriye’de bütün terör örgütlerini etrafına toplayıp bizi tehdit edebiliyor, Türkiye’ye karşı açık savaş yürütebiliyor.

İsrail, Barzani’yi harekete geçirip Irak ve Suriye’nin kuzeyinde kendi haritasını uygulamaya girişebiliyor. Akdeniz’den İran’a kadar yeni bir garnizon, işgal haritası uygulanabiliyor. Bu örnekler işte “Haydut Dünya Düzeni”nin uzantılarıdır. Bir devletin, terör örgütleriyle ittifak kurup kendi müttefiklerini vurduğu bir dünyada dost da düşman da yoktur. Sadece o ülkenin, devletin kendi öz mücadelesi vardır.

Etnik ve mezhep kimliği parantezine sıkışmak..

Irak’ın Kuzeyinde uygulanan senaryoyu bile bize Türk-Kürt, Şii-Sünni parantezine alarak pazarladılar. Çokuluslu cephe böyle yaparken Türkiye içinde bazıları da bu yönde müthiş bir gayret gösterdi.

Hala da gösteriyorlar. Hem de muhafazakar/İslamcı kimlik altındayapabiliyorlar bunu. Oysa etnik ve mezhep kimliğinin tamamen dışında bir büyük mücadele var ve bunu bize, içeridekilerin de yardımıyla, kimlik savaşları olarak pazarlıyorlar. Bizleri nasıl kör edebilecekleriniçok iyi öğrendiler çünkü.

Türkiye-İran ve Irak’ın yakınlaşması bir büyük oyunu bozdu ama şimdilik. Üç ülke de kendi varoluşu için pozisyon aldı. Bu duruşu Irak’ın kuzeyi ile, Barzani ile sınırlayıp pazarlayanlar bir şeyleri gizlemeye çalışıyor demektir. Bu söylemde ısrarlarını bir çokuluslu hesabın parçası olarak görmek mümkündür.

Mesele Barzani değil, ABD/İsrail işgalidir..

Çünkü üç ülke de, Barzani’ye karşı değil, ABD ve İsrail’in yeni harita, garnizon kuşağı planlarına, kendilerine yönelen tehditlerine karşı harekete geçmiştir.

Bu mücadele devam edecektir. Bölgedeki güçlerin direnci ile çokuluslu saldırılar arasındaki savaş devam edecektir. Türkiye milli eksende hareket ettikçe saldırılar da devam edecektir.

Bu yazıda dikkat çekmeye çalıştığım konu bu değil. Irak ve Suriye’nin kuzeyi ile ilgili yapacaklarımız her neyse bir an önce harekete geçin çağrısıdır. Çünkü Türkiye harekete geçmeden birilerinin harekete geçeceği ve bu işi boşa çıkarmaya çalışacağı konusunda çok ciddi endişelerim var.

Coğrafya ABD’ye karşı tavır  alıyor, böylesini hiç görmedim

Sözünü ettiğim durum Türkiye ile sınırlı değildir. Pakistan’daki ABD karşıtı açıklamaları dikkatle izleyin. Çünkü ABD bu ülkeyi karıştırmak için harekete geçti bile. Endonezya Genelkurmay Başkanı’nı ABD’ye sokmadılar ona bakın, Türkiye’nin bütün güç hesaplarını altüst eden millileşme hamlelerine bakın. Türkiye’den Çin sınırına hatta Güneydoğu Asya’ya kadar ülkelerin ardı ardına ABD karşıtı pozisyon alışlarına bakanı… 

Ben böyle bir duruma hiç tanık olmadım. Soğuk Savaş döneminde de, ondan sonraki yirmi beş yıl boyunca böyle bir ortak tavır gelişmemişti. Bu, küresel ölçekte şaşırtıcı, şok edici hareketlenmelere yol açabilir. Büyük bir fırtına koparabilir. Ya da bir şeyler var ki, bekleniyor ki, ülkelerin ardı ardına pozisyonlarını netleştiriyor.

Muhafazakar/İslamcı çevreler dikkat etmeli

Yani tehlike sadece Türkiye’yi hedef almıyor. Dünyanın merkezindemüthiş hareketlilikler var ve bunun sonuçları küresel ölçekte olacaktır. Doğu-Batı arasındaki bütün kesişme noktaları, sınır hatları, fay hatlarıhareketlenecektir.

Böyle bir dönemde, her ne olursa olsun, muhafazakar/İslamcı kimlikli insanların, bilerek ya da bilmeden, o çokuluslu senaryolar içinde yer alması bir trajedidir.

Türkiye onları şaşırttı, bunu beklemiyorlardı

Türkiye’nin Suriye’nin ve Irak’ın kuzeyindeki gelişmeler karşısında bu kadar kararlı olacağını düşünemediler. Her zaman olduğu gibi, “içerideki ortaklarımızla yönlendiririz, hareketsiz bırakırız” dediler. Ama o ortaklar bu sefer işe yaramadı. Dışarıdan tehditler de..

Türkiye, yapması gereken neyse ona yöneldi. Asıl yapacaklarını bundan sonra yapacak. Türkiye’den Suriye ve Irak’ın kuzeyindeki oyunları sıfırlayacak hamleler bekliyoruz. Akdeniz’den İran sınırına kadar bir “Türkiye Kalkanı” bekliyoruz.

İşte tam da burada ‘şok edici bir şey’ yapacaklar

İdlib dışında Afrin’den Irak’ın kuzeyine kadar müdahaleler bekliyoruz. Bu kuşak hiçbir şekilde örgütlere ya da yabancı ülkelere bırakılamaz. Bırakılması bizim için intihardır.

İşte o endişe tam burada ortaya çıkıyor.

Mesele şudur: Türkiye müdahale edemeden birileri şok edici bir hareket yapacak. Bunu yapacaklar ve ülkeyi hareket edemez hale getirecekler! Hazırlıkları bu.

Bu yüzden Türkiye elini çabuk tutmalı. Gecikmek ölümcül olacaktır.

.

Facebook Yorumları

reklam
20.2.2018
Dünyalar savaşı: Bir anda on devlet savaşa girer ve Suriye diye bir ülke kalmaz..
17.2.2018
Gizli planın son safhası: Türkiye’yi oyalamak.. Olmaz, bu sefer olmaz!
16.2.2018
Suriye üzerinden dünyalar savaşı: Batı, sarsıcı bir yenilgi yaşayacaktır..
12.2.2018
“Kurucu akıl”, “kurucu nesil” harekete geçti: Bu uzun soluklu bir mücadele..
10.2.2018
Afrin’de de savaşırız, Ege’de de.. Bize silah gösteren o ABD askeri orada kalamayacak..
8.2.2018
ABD “hasta adam” olmuştur. Türkiye artık durdurulamaz.. Çünkü biz Selçuklu’dan beri “Büyük Oyun”u çalışıyoruz
2.2.2018
Afrin’de Türkiye’yi kuşatanlara, içeride ‘entelektüel terör’e karşı Milli Mücadele
29.1.2018
Bu yüz yıllık hesaplaşma: Zafere alışın! Onları daha çok şok edeceğiz..
27.1.2018
ABD Türkiye için düşman ülkedir. Bir gün, binlerce insan İncirlik’i de kuşatır..
24.1.2018
Afrin küçüktür, doğru… Ama çokuluslu hesapların defterinin dürüldüğü yerdir
22.1.2018
O “şer haritası” çökecek! Bu, vatan savunmasıdır. Ve biz bunu çok iyi biliriz..
18.1.2018
Şimdi sefer zamanı: Afrin, Münbiç ve Fırat’ın doğusu
16.1.2018
Afrin ve Münbiç’e acil müdahale şarttır: Bu bir ‘Milli Mücadele’dir
10.1.2018
‘Olağanüstülükler Çağı’na son örnek: Suudiler İran’la savaşa hazırlanıyor!
5.1.2018
İran’ı yaralamak, Türkiye’yi sarsmak: Bir coğrafya iradesi ve bir özgürlük haritası şarttır!
3.1.2018
İran’ı evinde avladılar: Haklı bir öfke mi, dış müdahale mi?
29.12.2017
Artık “Türkiye Ekseni” diye bir gerçek var: Korkmayın, biz kazanacağız!
24.12.2017
Tarihi peşinden sürükleyen adam, Kudüs ve Türkiye Ekseni!
21.12.2017
Medine müdafaası ve o günün hainleri: Yeni Hilafet projesi ve bugünün hainleri
14.12.2017
İstanbul Zirvesi bir meydan okumadır… İki lider Kudüs’ü sattı: Yeni bir cephe şarttır!
11.12.2017
Kudüs işgalle, Mekke ve Medine ‘vesayet’le.. Kudüs üzerinden yeni savunma hattı şarttır!
8.12.2017
Kudüs’ü sattılar! Mekke ve Medine’yi de satarlar Şimdi İntifada zamanı…
5.12.2017
Bir kıyamet savaşı hazırlıyor bunlar… Türkiye’ye sahip çıkın!
1.12.2017
FETÖ, İran parasına çökmek istedi. Ekrem Dumanlı Hürriyet’e o manşetleri attırdı
29.11.2017
Sen bir “ulusal güvenlik meselesi”sin Kılıçdaroğlu
27.11.2017
İslâm’ın Araplaştırılması, savaşı İslâm’ın kalbine taşıma, Mekke ve Medine’nin statüsü..
24.11.2017
Soçi’den ne çıktı? Türkiye açık saldırı altında. Peki biz ne yapmalıyız?
22.11.2017
Soçi.. Bir adım atılmalı, bu savaşa son verilmeli
20.11.2017
‘Türkiye Ekseni’nde ‘Acımasız Direniş’ hatları kurulmalı..
17.11.2017
ABD-PKK-DEAŞ ortaklığı ve Soçi’deki üçlü zirve: ABD gider, PKK ortada kalır
15.11.2017
PKK-DEAŞ ortaklığı: Muhafazakar, İslamcı kimlikli kriptolar bile var..
13.11.2017
Bizim için sadece ‘Türkiye ekseni’ vardır!
10.11.2017
Savaşı İslâm’ın kalbine taşıyorlar: Hep birlikte karşı durmak zorundayız!
7.11.2017
Riyad’da aslında ne oluyor? Herkes tetikte olsun, ABD ve İsrail bir ‘cephe’ kuruyor
5.11.2017
Afrin, Münbiç ve Kandil… Türkiye elini çabuk tutsun, gecikme intihar olacaktır…
2.11.2017
Tarih ve coğrafya bizi çağırıyor: Nüfuz casuslarının işi bitti, entelektüel seferberlik zamanı
30.10.2017
Avrupa parçalanır, Türkiye daha da büyür! İşte tarih böyle tersine döner!
26.10.2017
Çok tehlikeli bir oyun bu.. Suudiler’in “Ilımlı İslam” çıkışının arkasında ne var?
24.10.2017
Türkiye elini çabuk tutmalı: Çünkü yakında kızılca kıyamet kopacak…
19.10.2017
Nedir bu yaygara? Türkiye’yi ‘İran tehdidi’nden Barzani mi koruyordu?
16.10.2017
Kerkük’ün işgali ve İdlib’de kör edilmek: ‘Türkiye Kalkanı’ şarttır!
14.10.2017
“Şer Kuşağı”na karşı Akdeniz’den İran sınırına kadar “Türkiye Kalkanı”
12.10.2017
Bize “diz çökün” diyenler, kıtalar yönetmiş bir milletin hafızasını unutuyorlar..
10.10.2017
Bin yıllık hesaplaşma bu ve biz kazanacağız
7.10.2017
Ne yani Afrin’de değil Anadolu’da mı savaşalım? Bize bunu mu diyorsunuz?
3.10.2017
Bunların hepsi sizin başınıza da gelecek!
1.10.2017
Biz bu oyunu gördük: Bu bir Türkiye savunmasıdır!
28.9.2017
Öyleyse biz de eski defterleri açıp, kendi haritamızı masaya süreceğiz
26.9.2017
Bu yazıyı okuyup bir kenara koyun..
14.9.2017
Hayırdır, bizi kim susturdu böyle? Büyük proje Türkiye’dir, unutmayın..
11.9.2017
İçerideki PYD kriptoları, Barzani’nin istihbarat ağı ve bir gizli ajanda..
8.9.2017
Cemaatler tehdit mi? Bu tartışmayı kim yönetiyor?
28.8.2017
Malazgirt’te açılan o kapı: Bugün de karşımızda Roma var, Bizans var
24.8.2017
O koridor bir imha planıdır: Bizi aptal mı sanıyor bunlar!
21.8.2017
2019 öncesi kopacak fırtına: Kimler, neyi gizliyor, nerede duruyor?
17.8.2017
Cumhuriyet tarihinin en büyük tehdidi bu!
15.8.2017
Hatay’a da göz dikecekler mi?
11.8.2017
Acil müdahale şart: Yoksa o gün dizlerimizi döveceğiz!
7.8.2017
2019 koalisyonu…
4.8.2017
Rusya’ya yaptırım, ekonomik savaş, jeopolitik hesaplaşma..
2.8.2017
“Çokuluslu işgal”in ilk aşaması FETÖ: Peki ikinci dalganın hainleri kimler?
31.7.2017
Daha ne bekliyorsunuz? Bari Aksa için, Kabe için harekete geçin!
28.7.2017
Batılı istila, ‘iç işgalciler’ ve mücadeleyi Arap dünyasına yaymak..
26.7.2017
Emir’in ve Dahlan’ın yeni terör timleri Türkiye’yi mi sızdı?
22.7.2017
Batı geriler, Doğu yükselir, Türkiye güçlenir, kavga şiddetlenir
20.7.2017
Tuzağa dikkat! Aksa’nın öfkesi çok şiddetli olacak
18.7.2017
Emir’in suikastçileri…
15.7.2017
15 Temmuz: Bir gecede bin yıllık mücadelenin tarihidir..
11.7.2017
15 Temmuz: O gece yüzyılın rövanşını aldık. O gece biz, aslında tarihi değiştirdik!
10.7.2017
Dünyayı değiştiren üç lider.. "Kraliçe’nin adamları” Hamburg’u yakıp yıktı
5.7.2017
Darbenin siyasi ayağı yürüyor! Enkazın altında Kılıçdaroğlu kalır..
22.6.2017
‘Olağanüstülükler Çağı’na son örnek: Suudiler İran’la savaşa hazırlanıyor!
20.6.2017
Türkiye varken bölgesel savaş olamaz: O halde önce Türkiye’yi vuralım!
16.6.2017
Sisi ve Kılıçdaroğlu’na o sözleri söyleten kim? “Sıra sana da gelecek Türkiye” dedirten kim?
13.6.2017
Savaş Körfez’e taşındı: Hesap Mekke Savaşları
8.6.2017
Katar krizi, Tahran saldırısı, Mekke Savaşları’na hazırlık!
6.6.2017
Arafat’ın zehirlenmesi ve 15 Temmuz! BAE ve Dahlan! Peki ya Katar krizi?
2.6.2017
Kut-ul Amare ya da Kato dağları: Malazgirt’ten beri şehit veriyoruz biz
30.5.2017
Merkel’in sözleri ve AB’nin çöküşü: Nasıl bir fırtına yaklaşıyor?
24.5.2017
‘Eyvallah’ı olmayan, omurgalı, onurlu bir ‘adam’dı Akif Emre..
19.5.2017
Dünyayı değiştirecek ‘üç adam’ ve Erdoğan-Trump görüşmesi..
16.5.2017
Erdoğan-Trump zirvesi: Ortaklık mı, ayrışma mı?
12.5.2017
Erken uyarı: NATO güney sınırlarımızı aşındırıyor!
10.5.2017
O koridor bir ‘kuşatma planı’dır ve ‘B Planı’ toptan müdahaledir!
8.5.2017
Küresel fırtına başladı: Almanya yalnızlaşacak, Kılıçdaroğlu zorlanacak
5.5.2017
Trump, Erdoğan, Putin: ‘Büyük Tufan’dan önce dünyanın son fırsatı..
3.5.2017
‘Erdoğan’a suikast’ diyenler, ‘NATO Türkiye’ye müdahale etsin’ demeye başladı!
28.4.2017
‘Haydut dünya düzeni’ ve en acil mesele: O duvar yıkılmalı!
25.4.2017
Erdoğan, dünyanın beş merkez gücü ile masada ne konuşacak?
21.4.2017
Yeni dış müdahale alanı: Yakında ‘İslamcı faşistler’ bile diyecekler!
19.4.2017
Artık Türkiye’nin büyük oynama vakti gelmiştir…
17.4.2017
Bu büyük bir zaferdir, kimse gölge etmesin!
14.4.2017
16 Nisan’da hesapları bozulacak: Zafer içeride, hezimet dışarıda hissedilecek
11.4.2017
Haçlı Savaşları kadar önemli: Suriye dünya savaşına dönüştü
8.4.2017
Temkinli olmak…
6.4.2017
“Türkiye etkisi”, dünyayı değiştirecek, korkuları bu!
4.4.2017
Rubin, CHP’li Bozkurt ve FETÖ: Sizi yerin dibine batırır bu millet
1.4.2017
Humeyni gibi gelecekti: Artık bir dış tehdit, işgal gücü oldu
31.3.2017
O fotoğrafı onların suratlarına çarpın! Biz kolay pes etmeyiz
27.3.2017
Neden Haçlı saldırısı? Anadolu, bu son kale oyun bozacak, biliyorlar!
24.3.2017
Ne o? Avrupa bize savaş mı açacak?
22.3.2017
Bu ne küstahlık, neyin şantajı? Cevabı 16 Nisan’da alacaksınız!
0 0
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan DÜZCE YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Seraby Interactive |Reklam Ajansı
GÜNÜN YAZARLARI
Günün Yazarları


Seraby Interactive |Reklam Ajansı