İbrahim Karagül

Yeni ŞafakBookmark and Share

Küresel olağanüstü hal dönemi bu. Durduğumuz an çöktüğümüz andır..


16.4.2018 - Bu Yazı 690 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

 Bu ülkenin kendisi olma, “Türkiye Ekseni”ne kilitlenme dışında hiçbir seçeneği yoktur. Bir yandan vatan savunması yaparken, coğrafyadaki parçalanma ülkemizin sınırlarına dayanmışken, herkesin niyeti apaçık ortada iken, savunmamızı coğrafyanın derinliklerinde kurmaya çalışırken kimsenin Amerikancı olma, AB’ci olma, Rusyacı olma, İrancı olma ya da Suudcu olma gibi bir lüksü yoktur.

Bunlar Soğuk Savaş dönemi terimleridir. Artık “taraf” olma kriterleri değişmiştir. Artık Doğu-Batı felsefi, ideolojik ayırımlarının anlamı kalmamıştır. Batı’nın demokrasisi Doğu’nun otoriterliği diye bir ayırım kalmamıştır. Batı, Doğu’dan daha beter bir şekilde otoriterliğe, saldırganlığa teslim olmuştur. ABD’de yaşanan iç hesaplaşma, AB ülkelerindeki devlet otoriterliğine dönüş, demokrasi ve değerler üzerine politikaların geri plana itilmesi, yine Avrupa ülkelerinin birbirinden uzaklaşıp başka arayışlara girişmesi bunun göstergesidir.

Atlantik ittifakı, Rus-Çin ekseni, stratejik körlük..

Batı da Doğu da güç arayışına kilitlenmişken, her ülke kendi merkez iktidar arayışına odaklanmışken, savunma kalkanlarına yoğunlaşmışken, tarihi tez iddialarını bugüne taşırken, baş döndürücü bir küresel hesaplaşma hızla yayılırken, dünyanın geleceğini biçimlendirecek devletler ya da milletlerin kimler olacağı hâlâ belirsizken, ittifaklar ve düşmanlıklar sürekli yer değiştirirken, bizim Türkiye’yi tek bir alana yoğunlaştırmamız, tek bir yöne yönlendirmemiz, sadece Atlantikçi ya da sadece Rusya-Çin ekseni dememiz 21. Yüzyıla yayılan bir bedel ödetecek stratejik körlük olacaktır.

Aynı şekilde, aşırı pragmatik görünmek de güvensizlik oluşturacaktır. Bir gün orada, bir başka gün başka yerde görünmek, en azından temel meselelerde bizi zora sokabilecektir. Doğu ile de Batı ile de ilişkileri sürdürmek başka, içeriden ve dışarıdan yönetilen dalgaların etkisiyle hareket etmek başkadır.

Selçuklu’dan Cumhuriyet’e uzanan siyasi genetik, esas zeminimizdir

Türkiye’nin dünya genelindeki güç karmaşası, hesaplaşması arasında sağlam, esaslı bir zeminde durması, değişmez ölçü ve kriterlerinin bulunması, bu ilkeler çerçevesinde politik manevralar yapması gerekmektedir.

Türkiye bu duruşu büyük oranda başarmış, milli devlet aklını biçimlendirmiş, kendine ve coğrafyasına bakışını netleştirmiştir. Bu zemin daha da sağlamlaştırılmalıdır. Selçuklu’dan Cumhuriyet’e uzanan siyasi genetik bunun zeminidir. Kendimize ve coğrafyamıza bakışımızı bu zemin belirlemek zorundadır.

Bundan sonra hiçbir şekilde “bir başka güç ittifakının inisiyatifi alanında güven arayan” ülke olamayız, olmamalıyız. Eğer olursak, 21. Yüzyıl bize ait olmayacaktır. Oysa bizim çok ciddi tarihi, coğrafi iddialarımız ve tezlerimiz vardır. Bu tezleri büyük oranda gerçekleştirecek gücümüz ve aklımız var. Bu ülkeye, tarihine, toplumsal ferasetine inancımız var. Geri dönüp baktığımızda sadece bu coğrafyada bin yıllık tarih yapıcı rolümüz ve zenginliğimiz var.

‘Türkiye Ekseni’ dışında bir arayışımız olamaz..

Bu gerçekleri keşfettiğimiz için, kendimize bu yönde bir yol haritası oluşturduğumuz için özellikle son beş yılda içeriden ve dışarıdan ağır saldırılar altında kaldık, kalıyoruz. Ama bu saldırıların olacağını bilmeliyiz. Saldırılara direnmeden, üstesinden gelmeden bu yüzyılı biçimlendiremeyeceğimizi, yeni bir tarih yükselişi başlatamayacağımızı bilmeliyiz.

Artık bize saldıranlarla, saldırıların arkasındaki patronlarla bir gelecek planlamak, bu yüzyıla yayılacak en büyük yanlışımız olacaktır. Bütün bunları gördükten sonra, içeride hâlâ nüfuz alanlarını harekete geçirebilenlerin ajandalarına yenilmek hüsran olacaktır.

“Türkiye Ekseni” dışında bir arayışımız olmamalı. Her türlü ilişki, yakınlık ya da mesafe bu çerçevede kurulmalı. Türkiye’nin bütünlüğü, güçlenmesi dışında bir coğrafya kimliği, coğrafya dili, coğrafya yükselişi bizi güçlendirecektir. Coğrafyadan dışlanarak bir gelecek biçimlendiremeyiz, bu mümkün değildir.

Arapları bize karşı kışkırtıyorlar: Herkes yüz yıl önceki mevzide..

Bunu bildikleri için Arap dünyasını bize karşı kışkırtmaya çalışıyorlar. Onlara önce “İran tehdit” dediler şimdilerde ise “Türkiye tehdidi” tezini Arap başkentlerinde işliyorlar. Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Mısır bu ihaleyi almış görünüyor. Bu ülkeler, Türkiye ile Arap dünyası arasına kalın duvarlar örmeye çalışıyor. Suriye’nin kuzeyindeki terör kuşağının mimarları ABD ve İsrail ise, ana sponsorları bu ülkeler oldu. Neden? Onlarca yıl etkili olacak yeni bir ayrışma, yeni bir çatışma planı hazırlanıyor.

“Osmanlı” tezleri işlenip Türkiye’yi yalnızlaştırma planları yapılıyor. Kim yapıyor? Yüz yıl önce coğrafyamızda Araplarla aramızı kim bozmuşsa onlar. Şimdi yine sahadalar, yine aynı şeyi yapıyorlar. İngiliz aklıyla, ABD gücüyle, İsrail hırsıyla donatılmış bir Türkiye düşmanlığını Arap sokaklarına yayıyorlar. Patron yine aynı ülkeler, güçler, oyuncular yüz yıl önceki oyuncuların bugünkü torunları. Yüz yıldır hiç kimse cepheyi terk etmemiş, yanı mevzide buluşuyor.

En büyük kavga Türkiye kavgasıdır

Coğrafyada en büyük kavga Türkiye kavgasıdır. Bütün savaşların ana sebebi Türkiye’yi dar bir alana sıkıştırmak, tarih dönüştürücü gücünü keşfetmesine ve kullanmasına engel olmak, kendisiyle birlikte bir coğrafya biçimlendirmesinin önünü kapatmaktır. Suriye savaşının “Türkiye Cephesi açmak” için çıkarıldığını artık biliyoruz.

Şam rejimine dokunmayan ABD, İsrail, İngiltere ve Fransa’nın Suriye’nin kuzeyinde terör kuşağı inşa etmeye girişmesi, Türkiye’nin bütün güney kapılarını kapatması 21. Yüzyılın tamamına dönük bir büyük harita çalışmasıdır. Bütün bu kuşak bazı Arap rejimlerinin desteğiyle inşa edilmek istenmekte, “Türkiye’yi durdurma” ön kabulüyle hazırlanmaktadır.

Bu plan bizim için dehşet verici olur

Bu plan bizim için dehşet vericidir. Afrin müdahalesi bu açıdan olağanüstü bir jeopolitik müdahaledir. Ama devam etmek zorundadır. Kuşağın Akdeniz kapısı kapanmıştır ancak devam edemezsek o kapı tekrar açılacaktır. Türkiye bütün bu kuşağı “savunma kalkanı” haline getirene kadar güvende olmayacaktır.

Bunu bildikleri için şimdi daha güneyden yeni bir koridor oluşturmaya, o koridoru Akdeniz’e çıkarmaya çalışıyorlar. Bir şekilde Suriye’yi tam ortasından ikiye ayırmaya, Türkiye ile coğrafya arasına bir set çekmeye çalışıyorlar. Bize terör örgütlerini, Beşşar Esed’i gösterip çok daha büyük hesaplar görüyorlar, bir gelecek haritası çiziyorlar.

O büyük hesabı görmemiz lazım. Sadece önümüze bakmamız tökezlememize neden olacaktır. Mesele bu kadar büyükken, geleceğimizi, içeride birilerinin dar politik hesaplarına, “gizli haritacılar”ın niyetlerine, FETÖ yerine ikame edilenlerin gizli ortaklıklarına kurban edemeyiz.

Osmanlı’dan sonraki ilk yükseliş: Durduğumuz an çöktüğümüz andır

Türkiye bugün, Osmanlı’nın dağılmasından sonraki en ciddi yükseliş dönemini başlatmıştır. Küresel ve bölgesel güç kavgalarının kontrolden çıktığı bir dönemde emin adımlarla buna devam edecektir. Kavga bu yüzden büyüktür, belki daha da büyüyecektir ama Türkiye’nin yükselişi devam edecektir.

Böyle bir dönemde durduğumuz an çöktüğümüz, paramparça olduğumuz andır. Çünkü bütün olağanüstülük çağları böyledir. Asla duramazsınız. Kararlı, dirayetli olma dışında seçeneğiniz yoktur. İçeride bu güce, bu yürüyüşe omuz vermek sadece vatan borcu değil, bir tarih, geçmiş, miras borcudur. Coğrafyanın her köşesine saçılmış şehitlerimizin verdiği mücadeleyi devam ettirme sorumluluğudur.

Sevinmeyin, son saldırı İngiliz-Rus kavgasıdır..

ABD, İngiltere ve Fransa’nın, Şam rejimine ait yerleri bombalaması kimseyi sevindirmesin. Bunun Suriye ile alakası yok, insani dramla alakası yok, Esed’le alakası yok. İngiltere-Rusya kavgası Suriye’ye taşınmıştır. ABD’yi operasyona ikna eden de İngiltere’dir. Rusya’nın, Putin’in fiyakasını Suriye’de bozmak istemişlerdir. Doğu Akdeniz’deki Rusya gücünü zorlamak, o bölgeye daha da yerleşmek, “buralar bizimdir” demek için saldırmışlardır.

Aynı güçlerin 15 Temmuz’un arkasında olduğunu, bütün terör örgütlerine destek verdiğini, Suriye’nin kuzeyinden Türkiye’yi çevrelemeye çalıştığını nasıl unutabiliriz! Eğer Suriye’de bunu yapmasalar Baltıklar’da yapmak zorunda kalacaklardı. Yeni bir cephe açılacak, dünya çok büyük bir krize sürüklenecekti. Var olan cepheyi kullandılar sadece. Bu, bizim hesabımız değil, olamaz. Bundan medet umamayız. Buna bakarak Rusya veya başka ülkelerle ilişkileri biçimlendiremeyiz.

“Gizli haritacılar” hiç sevinmesin!

Ama üç ülke saldırdığı anda içerideki “gizli haritacılar”ın nasıl da umutlandığını gördük. “Esed’i göster coğrafyayı kap” oyununun içeride etkili olduğunu gördük. İki yüz yıldır, Batı’nın her müdahalesinden zarar görmüş bir milletiz. Hiçbir müdahalelerinden olumlu sonuç çıkmamıştır, bir çözüm çıkmamıştır.

Özellikle Türkiye’nin büyük tarih dönüşüne omuz veren muhafazakar çevrelerin, bu konuda kendilerini sorgulamaları, belli hedeflere yönelip daha büyük hedefleri ıskalamamaları gerekiyor. Bu çevrelerin “Türkiye ekseni”nde durma, çokuluslu müdahalelere kolayca yem olmama gibi bir zorunlulukları vardır. Başka hiçbir adres meşru değildir.

Çok ciddi bir gelecek okumasına ihtiyaç var

Bugünkü sorunları, kavgaları, mücadeleleri elbette tarihten, geçmişten dersler alarak çözeceğiz. Ama bu sorunlar Soğuk Savaş’tan kalma değildir. Çok yeni, geleceğe özgü, 21. Yüzyıl karakteri taşıyan sorunlardır. Dolayısıyla ciddi bir gelecek okumasına ihtiyacımız bulunmaktadır. Dünyanın güç haritası birkaç yüz yıl sonra ilk kez böyle değişmektedir. İki dünya savaşı da Batı’nın kendi içinde güç kavgasıydı. Bu sefer Batı ile boy ölçüşebilecek bir dünya öne çıktı, o saltanatı ilk kez yıkıyor. Öyleyse ezber cümlelerle konuşmanın, yol önermenin anlamı yoktur.

Öyle baş döndürücü bir tarih yaşanıyor, öyle bir küresel fırtına esiyor ki, sadece akıllı olanlar ayakta kalacak. Sadece bugünü iyi anlayanlar, geleceği okuyanlar tarih yapacak. Ezber cümlelerle konuşanlar, akıl satanlar, bugün Doğu Akdeniz’e yığılan devasa donanmanın amacının ne olduğuna dair işe yarar birkaç cümle kurmakta zorlanacaklardır.

Küresel olağanüstü hal dönemi. Biz de öyleyiz..

Baltıklar’dan Doğu Avrupa’ya, Doğu Akdeniz’den Kızıldeniz ve Basra Körfezi’ne nasıl bir cephe hattı şekillendiğini, bu hattın Güney Asya’dan Kore’ye kadar nasıl keskinleştiğini anlamaktan yoksun olacaklardır.

Artık ılımlı düşüncelerle, konforlu cümlelerle konuşma dönemi bitmiştir. Artık bir Suriye savaşı yoktur. Afrin operasyonu bile bölgesel ve küresel projeleri etkileme gücüne sahiptir. Türkiye, yüzyılların hesaplaşmasına kilitlenmişken, atacağımız adımlar devasa büyüklükte etkili olacaktır.

Herkesin durduğu yeri net olarak belirlemesi, o büyük mücadele dışında hiçbir sese kulak vermemesi gerekiyor. Acil olan budur. Bütün dünya teyakkuz halinde. Bir küresel olağanüstü hal söz konusudur. Biz de o haldeyiz. Kenetlenin, yumruklarınızı sıkın, aylaklarınızı sağlam zemine basın..

.

Facebook Yorumları

Emlak8
16.09.2019
Hesap şu: Önce Erdoğan sonra Türkiye devrilmeli!
12.09.2019
Suriye’de tek sorun ABD işgalidir. Bu, doğrudan ‘Türkiye meselesi’dir
9.09.2019
2023 öncesi son büyük savunma bu
15.07.2019
15 Temmuz: Tarihi tersine çeviren, bin yılın mücadelesini birkaç saate sığdıran mucizedir!
11.07.2019
Korsanlık, haydutluk sınırlarımıza dayandı. ‘Türkiye Cephesi’ Suriye’den Akdeniz’e uzandı.
8.07.2019
Türkiye dışarıdan mı durdurulacak içeriden mi? Kanlı mı olacak, kansız mı?
4.07.2019
Türkiye’nin dışarıdaki başarısını içeride gölgelemeye çalışanlar
19.06.2019
İsa’yı çarmıha gerenler, Hz. Muhammed’i Mekke’den sürenler, Mursi’yi de şehit etti.
17.06.2019
Dünyanın en büyükleri karşımızda! Figüranlarla oyalanma vakti değil
21.05.2019
ABD-İran değil, Arap-Fars savaşı bu..
7.05.2019
İmamoğlu projesi çöktü. Mesele seçim değil, İstanbul projesiydi
2.05.2019
Venezuela’da ABD’nin ‘iç işgal’ girişimi çöktü!
30.04.2019
BAE’nin suikastçısı neden intihar etti?
23.4.2019
Müslüman dünyayı Doğu’dan kuşatmak: Terör fırtınası Asya’yı daha çok vuracak.
21.4.2019
Türkiye Ekseni, Türkiye İttifakı, Sonsuz Mücadele..
18.4.2019
Kuşatma planı...
16.4.2019
İstanbul FETÖ’ye, mazbata Pensilvanya’ya mı verilsin?
12.4.2019
Sizinki entelektüel ahlaksızlık.
10.4.2019
İstanbul’da seçim artık yolsuzdur, meşru değildir
5.4.2019
Ekrem İmamoğlu bir “proje”dir.
3.4.2019
31 Mart’ta Türkiye’ye seçim üzerinden darbe yapılmıştır
28.3.2019
“Kudüs’ün bir karşılığı olacak.” Bu sözü sadece Türkiye söyler.
12.3.2019
31 Mart, CHP için tarihi bir hezimete dönüşebilir.
9.3.2019
Evet, bir ‘Beka’ meselemiz vardır. Dün de vardı, yarın da olacaktır…
25.2.2019
Mısır’ın dokuz genci: Bazen çığlıktan başka geriye söz kalmaz
21.2.2019
Türkistan’ın doğu sınırlarını korumak! * ‘Üçüncü Büyük Oyun’ burada sahnelenecek..
19.2.2019
Müslüman coğrafyayı Doğu’dan da kuşatmak
12.2.2019
‘Yerli medya’ için tehlike çanları çalıyor.. * Yabancı yayınlar neden aniden atağa geçti?
9.2.2019
7 ülkenin askeri Fırat’ın Doğu’suna gönderilecek.. * Türkiye’miz yüz yıl sonra bir kez daha
5.2.2019
* Türkiye susarsa kıyamet kopar! * Bütün mandacıları sahaya sürdüler * Sığınmak esarettir, yağma ve talandır
31.1.2019
Tarihin yükü”nden sıvışanlar, Türkiye’yi yalnız mı bıraktınız?
29.1.2019
CHP’nin adaylarını kimler belirliyor? * Partiyi yöneten o gizemli akıl kimdir?
25.1.2019
Hepimiz Türkiye’yiz.. * Hepimiz Maduro’yuz.
23.1.2019
Erdoğan-Putin zirvesi düğüm çözer
21.1.2019
Türkiye Afrin’e neden girdi? *Sadece PKK ile mi çatıştık?
15.1.2019
ABD Başkanı değil DEAŞ lideri sanki..
13.1.2019
Türkistan da bizim Filistin de. * Enver de bizim Şeyh Yasin de.
9.1.2019
Bolton, o harita bu ülkeye sökmez * Bunlar son oyalama taktikleriniz olsun
8.1.2019
‘İstanbul’un Çılgın Projesi’ Binali Yıldırım, ne vadediyor?
4.1.2019
Kaşıkçı cinayeti unutturuldu mu? * Bir nihai hesaplaşma öncesinde iki Veliaht’ın Türkiye ile savaşı..
2.1.2019
‘Kim Milyoner Olmak İster’deki o soru, neden duygulandırdı? Çünkü Kudüs’ten Medine’ye, Tuna’dan Basra’ya ‘Biz’ vardık.
27.12.2018
Evet, hepiniz kullanıldınız.. Bugün kimler kullanılıyor? ‘Muhafazakâr vesayetçiler’ kim? Yeni “içeriden işgalciler” kim?
25.12.2018
Hani Fırat’ın Doğu’sunda ABD askeri ile çatışacaktık? Ne oldu, neden şaşkınsınız?
20.12.2018
Sınırımızı Peşmerge mi koruyacak?
18.12.2018
“Düşman cephesi”nden ateş ediyorsunuz, sizi görüyoruz! * Fırat’ın Doğu’suna operasyon sizi neden rahatsız ediyor?
15.12.2018
Fırat’ın Doğu’suna müdahale bir Milli Mücadele’dir
12.12.2018
Yeni ‘Gezi’ ve içerideki siyasi arayış.
10.12.2018
Yine Gezi isyanı hayali, muhafazakâr “savrulma” ve yeni “çatı” arayışları.. 22 Mayıs’ta kimler ABD’ye gitti? Bu sefer kimler nerede dolaşıyor?
7.12.2018
Gezi Olayları’nı kimler, niye gündeme taşıyor? Birileri yeni çokuluslu hesaplar mı yapıyor? Kimse muhafazakâr Gezi isyanı planları yapmasın!
5.12.2018
Erdoğan’ın Cumhur İttifakı uyarısı: Türkiye tarihsel sözüne dönmüştür. * İçeriden ve dışarıdan saldıracaklar ama korktukları başlarına gelecek..
3.12.2018
* Yüz yıl önceki ihanetinizi bugüne taşıdınız, gördük.. * İki Veliaht’la “ortak” iş yürüttünüz, gördük.. * Ama unutmayın, biz bin yıldır aynı mevzideyiz..
29.11.2018
G20: Uzlaşma değil, restleşme zirvesi. Başıbozuk, ekseni kaymış dünyadayız.
27.11.2018
Kırım’dan Suriye’ye, Baltık’tan Akdeniz’e “Büyük Güçler Çatışması”
22.11.2018
Cumhur İttifakı ‘Türkiye Ekseni’dir, bir ‘Karşı Darbe’dir İçeriden ve dışarıdan hedef alınır, yıkılmaz.
16.11.2018
Beş kişiyi idam et, kurtul! Yok öyle, Prens’i bu işten kurtarmanız çok zor olacak..
12.11.2018
Paris’te kurulan imha masası dün yine Paris’te dağıtılmıştır. Mustafa Kemal ve Erdoğan: Kuruluş ve yükseliş dönemi.. Artık onlar için gerileme, bizim için yükseliş dönemi.
8.11.2018
PKK elebaşlarının kellesine ödül, bir Öcalan’ı teslim etme taktiği:
5.11.2018
Erdoğan planı bozuyor ve Kral’a; “Oğlunu durdur, ülken mahvolur” diyor
31.10.2018
Fırat’ın Doğu’su için geri sayım başlamıştır
29.10.2018
29 Ekim: 3. Havaalanı’ndayız...
25.10.2018
Muhammed Bin Selman projesi çöktü.
23.10.2018
Kaşıkçı’dan sonra başkaları da öldürülecekti Selman-Zaid projesinin Türkiye ayağı neydi? Erdoğan bugün nasıl bir açıklama yapacak? Selman’ı Trump bile kurtaramaz artık..
20.10.2018
Veliaht Selman hemen azledilmeli. Bin Zaid coğrafyadan kovulmalı. Tuzak Suudi Arabistan’a kuruldu. Trump, yüz milyarların peşinde.
16.10.2018
S. Arabistan ve Türkiye’nin ‘içeriden operasyon’cuları, Rus uçağı düşürülmesi örneği Kaşıkçı olayı bölgede yeni cepheler açma plânı mı?
12.10.2018
Selman ve Zaid, 21. yüzyılın iki Lawrence’ı:
10.10.2018
‘İşkence merkezleri’nden, ‘CIA Uçakları’ndan, Selman ve Zaid’in Kaşıkçı cinayetine.. Bu iki kötü adamı durdurun!
8.10.2018
Cemal Kaşıkçı cinayeti bir DEAŞ zihniyetidir...
5.10.2018
Bir füze yanlışlıkla ateşlenir, iki savaş gemisi çarpışabilir. Dünya ABD ve İsrail’i dizginlemeyi bilecektir
3.10.2018
Ekonomik terör üzerinden siyasi linç girişimi yapılıyor. Ekranda, köşede ahkam kesen “vicdan” abideleri! Osmanlı çökerken de bize “hakkı” söyletiyorlardı!
1.10.2018
Batı merkezli “dünya düşüncesi” çökmüştür.
28.9.2018
Deprem.. ABD kontrolden çıktı. Kıyamet kimin için kopacak? Büyük Körfez Savaşı planı..
25.9.2018
Fırat’ın doğusuna müdahale: İçeride örtülü muhalefet planı.
21.9.2018
Fırat’ın doğusunda bir ‘Haçlı İşgali’ var. Bir gün hep birlikte mücadele edeceğiz!..
18.9.2018
Soçi’den İdlib müjdesi. Suriye savaşından çok daha büyük bir tehlike var! İşte o ‘harita’ da masadaydı
14.9.2018
Ekonomik terörizm.. Ekonomik sıkıyönetim.. Ekonomik “Karşı Darbe..”
12.9.2018
Doğu Akdeniz dünya savaşına dönüşmeden: Irak işgalinden, Suriye savaşından büyük olur..
10.9.2018
Alparslan ve Ertuğrul tarih, harita değiştirdi: Dünyanın güç haritası bir kez daha değişecektir.
8.9.2018
İdlib’i bırak, ABD-PKK işgaline bak! Astana umuttur, bu zirve de umuttur Üç liderin masasından çözüm çıkmalı..
4.9.2018
Türkiye bir kimlik, bir ‘üst akıl’dır. Küresel ölçekte ‘en güçlü iddia’dır
1.9.2018
Ekonomik saldırı ile gizlenen ne?
29.8.2018
Bir ‘Amerikan Perestroykası’ mı? Dünya ABD’yi durduracak, onu hareket edemez hale getirecek
27.8.2018
Malazgirt’te açılan kapı: Bugün de karşımızda Roma var, Bizans var.. İşte o kapı tekrar açıldı, kavga budur!
22.8.2018
“Vatan” için, coğrafya için en şiddetli direniş dönemi. Bizler yıllardır bugünlere hazırlanmamış mıydık!..
18.8.2018
Dördüncü İstiklal Savaşı da ‘Karşı Darbe’ ile kazanılacak. Erken doğum, gizli ortaklar, ekonomide ‘temizlik’ zamanı..
15.8.2018
Erdoğan’ın meydan okuması. Bize yüzyılın cesareti lazım. Yeni Amerikan Yüzyılı bitti. Artık bir Türkiye Ekseni var!
13.8.2018
İşi silah olan silahına, işi kalem olan kalemine sarılsın. Yumrukları sıkın, hazırlanın! Şanlı bir mücadele başlıyor..
11.8.2018
Çok büyük saldırı altındayız. Açık açık tehdit ediyorlar.. Ne yani, teslim mi olacağız? Panik yok, büyük mücadele var..
10.8.2018
Dolar ve ekonomik intikam: “İçeriden servisçiler” hemen hareketlendi. En ahlâksız saldırı türü bu!
3.8.2018
Mesele rahip değil, bu hesap çok büyük.. ABD’nin Türkiye’deki “iki eli” kesilmiştir.. ABD açık tehdittir, Türkiye davası nettir!
1.8.2018
Yeni hedef “Yerli Üst Akıl”dır. Geri dönüş intihar olacaktır. Artık bin yıllık Türkiye vardır.
30.7.2018
Şanghay ve BRICS’e tam ortaklık: Bütün tehditler neden Batı’dan? Türkiye bir ülke değil, coğrafyadır
25.7.2018
“BRICS-T” Zirvesi: Doğu’da da Batı’da da olacağız. Çünkü biz artık büyük iddialar ülkesiyiz
24.7.2018
Yerli ‘üst akıl’: Hesap büyüdü, iddia büyüdü, Türkiye büyüdü.. Büyük oyuncular öne çıksın!
20.7.2018
Yahudi Ulus Devlet Yasası, ‘Aşırılıklar çağı’ ve tükeniş.. İşte biz bu tehditlere karşı ‘Büyük Yürüyüş’ diyoruz!
18.7.2018
Yerlileşme dalgası ilk “Muhafazakâr Muhalefet”i vuracaktır. O ‘aklı’ küçümsemeyin!
16.7.2018
15 Temmuz Son İstiklal Savaşı’dır. Biz kazandık, Büyük Yürüyüş başladı. Tarih değişti, coğrafya da değişecek.
11.7.2018
Son bin yılın 3. dalgası: Hareket noktamız budur.. Çok büyük bir hesaptan, hedeften söz ediyorum..
9.7.2018
Tereddütsüz yola çıkıyoruz. Kendinizi Türkiye’ye ayarlayın. Bugün açıklanacak kabinenin tamamı iyidir, öyle bileceğiz..
6.7.2018
Doğu’nun yükselen güçleri, Batı’nın eski ortakları ve “Türkiye ekseni” gerçeği:
4.7.2018
Kuluçkaya yatan kimliksiz, kişiliksiz, karaktersizler.. Küçük oyuncular, küçük adamlar! Sizi biliyoruz…
3.7.2018
Biz çökünce coğrafya çöker, biz yükselince dünya sarsılır
30.6.2018
Türkiye için yeni bağımsızlık ilanı! Biz buna “Büyük Yürüyüş” diyoruz..
27.6.2018
Türkiye artık yavaşlatılamaz, çünkü kendisi bir “eksen”dir.. “Güçlü liderler” döneminde yükselişin kahramanları olun!
26.6.2018
Büyük Yürüyüş’ün öncüsü! Bu zafer senin.. Bu zafer milletin.. Bu zafer coğrafyanın..
23.6.2018
Sandığa gidin ve oylarınızı “Türkiye ekseni”ne verin.. Vatanın, yüzyılın çağrısı bu!
20.6.2018
Bu; Selçuklu yürüyüşüdür...
14.6.2018
Sadece bir yıl içinde ülkeyi yıkar, enkaza çevirir bunlar..
11.6.2018
G7 krizi, Batı iç savaşı: 24 Haziran sonrası Türkiye, dünyayı şaşırtacak
9.6.2018
Demokrasinin sonu mu geldi? ABD ve Avrupa’da demokrasi krizi!
5.6.2018
O bayrak 24 Haziran’a kadar Kandil’e dikilir!
2.6.2018
Şaklabanlık, proje, örgüt aklı.. 24 Haziran yerli olanla olmayanın hesaplaşmasıdır
31.5.2018
Bütün dünya Suriyeleşti, ne kadar farkındayız? ABD’ye karşı küresel bir cephe oluşuyor..
25.5.2018
Erdoğan ‘kapağı’ için size kim, ne kadar para ödedi? Korkuyorsun Avrupa, daha çok korkacaksın!
18.5.2018
15 Temmuz direnişi neyse Kudüs için direniş odur. Mekke ve Medine için direnmek de bize kalır..
14.5.2018
Milli Mücadele’de hangi safta olurdunuz? “Erdoğan’ı devir. Türkiye’yi durdur” tezi bir saldırıdır. Bütün senaryoları çökecek.
11.5.2018
Çok büyük bir tehlike, bir fırtına yaklaşıyor! Güney’i sağlama alın..
9.5.2018
İslâm’ın ‘merkezi’ çökertiliyor. Dünyanın ‘merkezi’ de çöküyor. Ama Türkiye yükseliyor. Neden?
7.5.2018
Artık Türkiye dışında hesap yoktur. Bin yıl daha burayı vatan tutacağız. ‘Kurucu nesil’ için seferberlik zamanı!
6.5.2018
Proje örgütlerden sonra proje ittifaklar: Ne sözler verdiniz? 24 Haziran sonrası göreceğiz..
27.4.2018
Güney’in fonları, Batı’nın ajandası: ‘Erdoğan’ı devir, Türkiye’yi durdur’ planı yine ellerinde patladı..
24.4.2018
Sizi FETÖ ile, PKK ile aynı cepheye sürdüler. Yeni ‘müdahale’ başladı.. Asla ‘yerli’ değilsiniz!
19.4.2018
Seçim kararı ülkemizi kurtardı. Senaryoları ellerinde patladı. Dünya da Türkiye de alarmda..
18.4.2018
PKK yerine sizi mi ikame ediyorlar? Sakın buralara gelmeyin, rezil olursunuz!
16.4.2018
Küresel olağanüstü hal dönemi bu. Durduğumuz an çöktüğümüz andır..
14.4.2018
Artık bu Suriye savaşı değil! ‘Kıyamet Savaşı’ hazırlığı var. Dünyanın dengesi değişebilir.
11.4.2018
Rus uçağından sonra bu kez bir Yunan gemisi vurulursa!
9.4.2018
Gizli ‘haritacılar’ işbaşında, yeni senaryoyu pişiriyor: Türkiye için iki yeni tehdit!
7.4.2018
Bu prenslere “Arap-Türk savaşı” dayatanlar kim? 21. Yüzyılı ıskaladınız siz!
4.4.2018
‘Rusya’yı köşeye sıkıştır’, ‘Türkiye’yi durdur’ planı: Ama bu hesap bozulacak!
2.4.2018
Siz Hatay’ı alacaktınız, biz cevabı Hatay’dan veriyoruz. O sesi duyacaksınız, bekleyin!
30.3.2018
‘Türkiye ekseni’ ve Türkiye jeopolitiği: Selçuklu gibi, Osmanlı gibi, Cumhuriyet gibi..
28.3.2018
Batı, hem Türkiye’yi hem Rusya’yı vuruyor: Ne yani bir Rus uçağı daha mı düşüreceğiz!!
26.3.2018
Erdoğan’ı açık denizlere kaçırmak: CIA gemileri o gece neredeydi? Afrin daha başlangıç, bekleyin!
24.3.2018
Sadece PKK, ABD ve İsrail değil.. Prens Zaid ve Prens Selman; Afrin’de siz de hezimete uğradınız
22.3.2018
Afrin’de PKK değil, Amerika yenildi: Bizim için zafer, onlar için bozgun devam edecek..
19.3.2018
Tarihi direnenler yazar: ‘Muhafazakâr Muhalefet’ ‘içeriden müdahale’ plânıdır
16.3.2018
Mevzileri güçlendirin: Türkiye’de yeni bir ‘Batı Cephesi’ne izin verilemez..
13.3.2018
ABD-Suud-BAE planı: ‘Muhafazakar cephe’ kur, Erdoğan’ı devir, Türkiye’yi durdur…
10.3.2018
Muhammed Bin Zaid: Mekke için ne tür pazarlık yürüttün! Türkiye düşmanısın, kötüsün!
7.3.2018
Muhammed Bin Selman, Sayın Prens, bu çağrı size: Kudüs’ü işgal edenlerle Kabe’yi koruyamazsınız!
6.3.2018
“Ketebe Yayınları” ve Türkiye’nin büyük yürüyüşü: Biz aslında ne yapıyoruz!
2.3.2018
Madem “çokuluslu saldırılar” var, “çokuluslu cephe” şart: Dünya bizi bir kez daha görecek..
26.2.2018
Salih Müslim’in yakalanması: Peki şimdi ne olacak? Coğrafi sınır gözetmeden tasfiye şarttır!
24.2.2018
Milli mutabakat veya seçim ittifakı: Herkes safını seçsin, biz “Türkiye Ekseni”ndeyiz
20.2.2018
Dünyalar savaşı: Bir anda on devlet savaşa girer ve Suriye diye bir ülke kalmaz..
17.2.2018
Gizli planın son safhası: Türkiye’yi oyalamak.. Olmaz, bu sefer olmaz!
16.2.2018
Suriye üzerinden dünyalar savaşı: Batı, sarsıcı bir yenilgi yaşayacaktır..
12.2.2018
“Kurucu akıl”, “kurucu nesil” harekete geçti: Bu uzun soluklu bir mücadele..
10.2.2018
Afrin’de de savaşırız, Ege’de de.. Bize silah gösteren o ABD askeri orada kalamayacak..
8.2.2018
ABD “hasta adam” olmuştur. Türkiye artık durdurulamaz.. Çünkü biz Selçuklu’dan beri “Büyük Oyun”u çalışıyoruz
2.2.2018
Afrin’de Türkiye’yi kuşatanlara, içeride ‘entelektüel terör’e karşı Milli Mücadele
29.1.2018
Bu yüz yıllık hesaplaşma: Zafere alışın! Onları daha çok şok edeceğiz..
27.1.2018
ABD Türkiye için düşman ülkedir. Bir gün, binlerce insan İncirlik’i de kuşatır..
24.1.2018
Afrin küçüktür, doğru… Ama çokuluslu hesapların defterinin dürüldüğü yerdir
22.1.2018
O “şer haritası” çökecek! Bu, vatan savunmasıdır. Ve biz bunu çok iyi biliriz..
18.1.2018
Şimdi sefer zamanı: Afrin, Münbiç ve Fırat’ın doğusu
16.1.2018
Afrin ve Münbiç’e acil müdahale şarttır: Bu bir ‘Milli Mücadele’dir
10.1.2018
‘Olağanüstülükler Çağı’na son örnek: Suudiler İran’la savaşa hazırlanıyor!
5.1.2018
İran’ı yaralamak, Türkiye’yi sarsmak: Bir coğrafya iradesi ve bir özgürlük haritası şarttır!
3.1.2018
İran’ı evinde avladılar: Haklı bir öfke mi, dış müdahale mi?
29.12.2017
Artık “Türkiye Ekseni” diye bir gerçek var: Korkmayın, biz kazanacağız!
24.12.2017
Tarihi peşinden sürükleyen adam, Kudüs ve Türkiye Ekseni!
21.12.2017
Medine müdafaası ve o günün hainleri: Yeni Hilafet projesi ve bugünün hainleri
14.12.2017
İstanbul Zirvesi bir meydan okumadır… İki lider Kudüs’ü sattı: Yeni bir cephe şarttır!
11.12.2017
Kudüs işgalle, Mekke ve Medine ‘vesayet’le.. Kudüs üzerinden yeni savunma hattı şarttır!
8.12.2017
Kudüs’ü sattılar! Mekke ve Medine’yi de satarlar Şimdi İntifada zamanı…
5.12.2017
Bir kıyamet savaşı hazırlıyor bunlar… Türkiye’ye sahip çıkın!
1.12.2017
FETÖ, İran parasına çökmek istedi. Ekrem Dumanlı Hürriyet’e o manşetleri attırdı
29.11.2017
Sen bir “ulusal güvenlik meselesi”sin Kılıçdaroğlu
27.11.2017
İslâm’ın Araplaştırılması, savaşı İslâm’ın kalbine taşıma, Mekke ve Medine’nin statüsü..
24.11.2017
Soçi’den ne çıktı? Türkiye açık saldırı altında. Peki biz ne yapmalıyız?
22.11.2017
Soçi.. Bir adım atılmalı, bu savaşa son verilmeli
20.11.2017
‘Türkiye Ekseni’nde ‘Acımasız Direniş’ hatları kurulmalı..
17.11.2017
ABD-PKK-DEAŞ ortaklığı ve Soçi’deki üçlü zirve: ABD gider, PKK ortada kalır
15.11.2017
PKK-DEAŞ ortaklığı: Muhafazakar, İslamcı kimlikli kriptolar bile var..
13.11.2017
Bizim için sadece ‘Türkiye ekseni’ vardır!
10.11.2017
Savaşı İslâm’ın kalbine taşıyorlar: Hep birlikte karşı durmak zorundayız!
7.11.2017
Riyad’da aslında ne oluyor? Herkes tetikte olsun, ABD ve İsrail bir ‘cephe’ kuruyor
5.11.2017
Afrin, Münbiç ve Kandil… Türkiye elini çabuk tutsun, gecikme intihar olacaktır…
2.11.2017
Tarih ve coğrafya bizi çağırıyor: Nüfuz casuslarının işi bitti, entelektüel seferberlik zamanı
30.10.2017
Avrupa parçalanır, Türkiye daha da büyür! İşte tarih böyle tersine döner!
26.10.2017
Çok tehlikeli bir oyun bu.. Suudiler’in “Ilımlı İslam” çıkışının arkasında ne var?
24.10.2017
Türkiye elini çabuk tutmalı: Çünkü yakında kızılca kıyamet kopacak…
19.10.2017
Nedir bu yaygara? Türkiye’yi ‘İran tehdidi’nden Barzani mi koruyordu?
16.10.2017
Kerkük’ün işgali ve İdlib’de kör edilmek: ‘Türkiye Kalkanı’ şarttır!
14.10.2017
“Şer Kuşağı”na karşı Akdeniz’den İran sınırına kadar “Türkiye Kalkanı”
12.10.2017
Bize “diz çökün” diyenler, kıtalar yönetmiş bir milletin hafızasını unutuyorlar..
10.10.2017
Bin yıllık hesaplaşma bu ve biz kazanacağız
7.10.2017
Ne yani Afrin’de değil Anadolu’da mı savaşalım? Bize bunu mu diyorsunuz?
3.10.2017
Bunların hepsi sizin başınıza da gelecek!
1.10.2017
Biz bu oyunu gördük: Bu bir Türkiye savunmasıdır!
28.9.2017
Öyleyse biz de eski defterleri açıp, kendi haritamızı masaya süreceğiz
26.9.2017
Bu yazıyı okuyup bir kenara koyun..
14.9.2017
Hayırdır, bizi kim susturdu böyle? Büyük proje Türkiye’dir, unutmayın..
11.9.2017
İçerideki PYD kriptoları, Barzani’nin istihbarat ağı ve bir gizli ajanda..
8.9.2017
Cemaatler tehdit mi? Bu tartışmayı kim yönetiyor?
28.8.2017
Malazgirt’te açılan o kapı: Bugün de karşımızda Roma var, Bizans var
24.8.2017
O koridor bir imha planıdır: Bizi aptal mı sanıyor bunlar!
21.8.2017
2019 öncesi kopacak fırtına: Kimler, neyi gizliyor, nerede duruyor?
17.8.2017
Cumhuriyet tarihinin en büyük tehdidi bu!
15.8.2017
Hatay’a da göz dikecekler mi?
11.8.2017
Acil müdahale şart: Yoksa o gün dizlerimizi döveceğiz!
7.8.2017
2019 koalisyonu…
4.8.2017
Rusya’ya yaptırım, ekonomik savaş, jeopolitik hesaplaşma..
2.8.2017
“Çokuluslu işgal”in ilk aşaması FETÖ: Peki ikinci dalganın hainleri kimler?
31.7.2017
Daha ne bekliyorsunuz? Bari Aksa için, Kabe için harekete geçin!
28.7.2017
Batılı istila, ‘iç işgalciler’ ve mücadeleyi Arap dünyasına yaymak..
26.7.2017
Emir’in ve Dahlan’ın yeni terör timleri Türkiye’yi mi sızdı?
22.7.2017
Batı geriler, Doğu yükselir, Türkiye güçlenir, kavga şiddetlenir
20.7.2017
Tuzağa dikkat! Aksa’nın öfkesi çok şiddetli olacak
18.7.2017
Emir’in suikastçileri…
15.7.2017
15 Temmuz: Bir gecede bin yıllık mücadelenin tarihidir..
11.7.2017
15 Temmuz: O gece yüzyılın rövanşını aldık. O gece biz, aslında tarihi değiştirdik!
10.7.2017
Dünyayı değiştiren üç lider.. "Kraliçe’nin adamları” Hamburg’u yakıp yıktı
5.7.2017
Darbenin siyasi ayağı yürüyor! Enkazın altında Kılıçdaroğlu kalır..
22.6.2017
‘Olağanüstülükler Çağı’na son örnek: Suudiler İran’la savaşa hazırlanıyor!
20.6.2017
Türkiye varken bölgesel savaş olamaz: O halde önce Türkiye’yi vuralım!
16.6.2017
Sisi ve Kılıçdaroğlu’na o sözleri söyleten kim? “Sıra sana da gelecek Türkiye” dedirten kim?
13.6.2017
Savaş Körfez’e taşındı: Hesap Mekke Savaşları
8.6.2017
Katar krizi, Tahran saldırısı, Mekke Savaşları’na hazırlık!
6.6.2017
Arafat’ın zehirlenmesi ve 15 Temmuz! BAE ve Dahlan! Peki ya Katar krizi?
2.6.2017
Kut-ul Amare ya da Kato dağları: Malazgirt’ten beri şehit veriyoruz biz
30.5.2017
Merkel’in sözleri ve AB’nin çöküşü: Nasıl bir fırtına yaklaşıyor?
24.5.2017
‘Eyvallah’ı olmayan, omurgalı, onurlu bir ‘adam’dı Akif Emre..
19.5.2017
Dünyayı değiştirecek ‘üç adam’ ve Erdoğan-Trump görüşmesi..
16.5.2017
Erdoğan-Trump zirvesi: Ortaklık mı, ayrışma mı?
12.5.2017
Erken uyarı: NATO güney sınırlarımızı aşındırıyor!
10.5.2017
O koridor bir ‘kuşatma planı’dır ve ‘B Planı’ toptan müdahaledir!
8.5.2017
Küresel fırtına başladı: Almanya yalnızlaşacak, Kılıçdaroğlu zorlanacak
5.5.2017
Trump, Erdoğan, Putin: ‘Büyük Tufan’dan önce dünyanın son fırsatı..
3.5.2017
‘Erdoğan’a suikast’ diyenler, ‘NATO Türkiye’ye müdahale etsin’ demeye başladı!
28.4.2017
‘Haydut dünya düzeni’ ve en acil mesele: O duvar yıkılmalı!
25.4.2017
Erdoğan, dünyanın beş merkez gücü ile masada ne konuşacak?
21.4.2017
Yeni dış müdahale alanı: Yakında ‘İslamcı faşistler’ bile diyecekler!
19.4.2017
Artık Türkiye’nin büyük oynama vakti gelmiştir…
17.4.2017
Bu büyük bir zaferdir, kimse gölge etmesin!
14.4.2017
16 Nisan’da hesapları bozulacak: Zafer içeride, hezimet dışarıda hissedilecek
11.4.2017
Haçlı Savaşları kadar önemli: Suriye dünya savaşına dönüştü
8.4.2017
Temkinli olmak…
6.4.2017
“Türkiye etkisi”, dünyayı değiştirecek, korkuları bu!
4.4.2017
Rubin, CHP’li Bozkurt ve FETÖ: Sizi yerin dibine batırır bu millet
1.4.2017
Humeyni gibi gelecekti: Artık bir dış tehdit, işgal gücü oldu
31.3.2017
O fotoğrafı onların suratlarına çarpın! Biz kolay pes etmeyiz
27.3.2017
Neden Haçlı saldırısı? Anadolu, bu son kale oyun bozacak, biliyorlar!
24.3.2017
Ne o? Avrupa bize savaş mı açacak?
22.3.2017
Bu ne küstahlık, neyin şantajı? Cevabı 16 Nisan’da alacaksınız!
0 0
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan DÜZCE YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Emlak8
GÜNÜN YAZARLARI
Günün YazarlarıEmlak8

Aradığın Evi Bul. Emlak8.Net

Dijital Reklam Ajansı Serbay Interactive