Saniye İçinde Yönlendiriliceksiniz


Muhammet Üsame UZUNBookmark and Share

Ben 'Laikliği' Şapka Kanununa Benzetirim


18.04.2014 - Bu Yazı 32024 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

 Bu ülkede şapka kanunu var diye insanlar sanki şapka mı takıyor!


Laiklik dedikleri 'hiç kimse siyasî veya kişisel çıkarlarını yahut nüfuz sağlama amacıyla her ne suretle olursa olsun, dini veya din duygularını yahut dince kutsal şeyleri istismar edemez ve kötüye kullanamaz.' Diye geçiyor anayasada.

Birileri bunu Laik'im diyen, Laikliğin kurucusu olan 'B' partisine söylesin.Bu şahıslar Üsküdar Belediyesi Başkan Adaylığına Emekli bir müftüyü seçtiler, hadi buna bir şey demeyelim amma bir de 'Müftü ile düzelecek güzelleşecek her şey' diye afiş basmaları artık bu kadar olmaz dedirtti.Yahu bu laikliğe aykırı siz dini istismar yapıyorsunuz.Burada ki Müslümanlardan oy alamayacağınızı anladınız şimdi suyuna gidiyorsunuz milletin, gidin müftüyü Kadıköy'den aday gösterin bakıyım.Hey hey! Bu sizin savunduğunuz laiklik ile çelişiyor.Aklıma elleri ile yaptıkları PUTLARI yiyen Arap müşrikleri geldi şimdi.

İnsanların ilkokullarda, ortaokullarda ve yetmedi üniversitelerde beyinleri yıkanıyor.Laiklik, demokrasi diye bir türkü çığırıyorlar ne olduğu belli de, yapılanlar yazılanlara uymuyor.Nasıl bir insan Türkiye de doğduğu için, Türkçe konuşan insanların içinde bu dile maruz kaldığı için Türkçe anlayıp, Türkçe konuşuyorsa.Nasıl başka bir yabancı dil konuşulduğunda ne denmek istediğini anlamıyorsa işte öyledir Laik kafa ile büyüyüp Müslüman olmak, bu adam çok fazla bir şey anlamaz dinden.Nasıl ki bilmediğimiz bir dil konuşulduğunda biz bir şey anlamayıp sıkılıyorsak, işte öyle sıkılır o insan da sohbet meclislerinden, dinden bahsetmekten.Böyle örnekler veriyorum ki dilimle anlatamıyorum işaretle anlaşalım diye.

Peki sonuç ?
Elle tutulamayan soyut hükümler, soyut yasalar, İslamı algılayamayan zihinler,çarpık İslam düşünceleri,mutsuz ve tatmin olunamayan hayatlar.Çok geç değilken 'La' deyip inkar edelim bu kavramların hepsini, henüz yaşıyorken bir fırsat daha veriyorken bize Yaradan ateşe odun olmamak için çok geç değil.Bir nefeslik bir kelimeye bir ömür vermeye deyecek.

.

Facebook Yorumları

Emlak8
25.04.2014
Skolastik Avrupa
18.04.2014
Ben 'Laikliği' Şapka Kanununa Benzetirim
0 0
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan DÜZCE YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Aradığın Evi Bul. Emlak8.Net

Dijital Reklam Ajansı Serbay Interactive