Sizi ilk defa Kalıcı Konutlar’daki seçim çalışmaları sırasında tanıdım. Bir saate yakın sorularımıza verdiğiniz

Cevaplar açık,net ve samimiydi.Bende bıraktığınız izlenim; açık görüşlü, kendine güvenen, donanımlı, mücadeleci,örgütçü yanı olan gözü kara (olumlu anlamda) bir kişilik sergilediniz.Siz ayrıldıktan sonra arkadaşlarla kendi aramızda sohbet ederken, Düzce yeni bir acar politikacı kazanıyor diye de yorum yapmıştık.Seçimlerden sonra AK  Parti %50 ye yakın oyla 3.defa iktidar oldu.(Türkiye’de ilk defa) Düzce’de ise oyların %66 sını alarak sizleri temsilci olarak Ankara’ya gönderdi.Bu seçimlerde ben oyumu  AK Parti’ye verdim.Peki bunları niye anlatıyorum.

       26 Eylül günü Düzce Yerel Haber Gazetesine yaptığınız açıklamaları okuduğum zaman,ister inanın ister inanmayın,hayal kırıklığı yaşadım.Bilincimde oluşturduğum İbrahim Korkmaz’la örtüşmüyordu.

 

       Demokrat kimliğinizi baz alarak,eğitimci,eski bir örgütçü olarak,bunlardan daha önemlisi ,size oy veren bir seçmen olarak size sesleniyorum.

·      Sayın vekilim,artık siz Düzce’nin hatta Türkiye’nin milletvekilisiniz.Bu nedenle,bundan sonra nereye giderseniz gidin,ne konuşursanız konuşun,bu kimlik sizinle beraber gider.Geçmişteki mesleki,sivil toplum

Da yer aldığınız kimlikleriniz,vekilliğinizin sona ereceği

zamana  kadar askıda kalacaktır.(Aynı şirket sahibi  gibi veya avukat,serbest doktor,mimar gibi) Bu yüzden Rektörlük seçim çalışmalarında akademik kimliğinizle yer alamazsınız.

*Sizin Düzce Üniversitesi’ne yapacağınız her hizmet

Rektör hanıma değil, doğrudan Düzce halkınadır.Bunu yapmakla rektör hanımın emireri olmazsınız,bilakis Düzce’nin göz bebeği olursunuz.

      *Sivil toplum ile ilişkilerinize gelince; dün hangi sivil

         Toplum örgütüyle beraberliğinize hiç kimse bir şey

          diyemez,ama halen bugün de onların aktif bir üyesi gibi davranmamalısınız. Siz milletvekili olarak kimler mazlum,kimler zalim sınıflandırması yaparsanız politikacı kimliğinizle çatışırsınız.Bu tür sınıflandırmalar toplumda kutuplaşmalara neden olur(yeterince var) çatışmacı anlayışların ekmeğine yağ sürülmüş olur.

 

*Siyasetçilerin en önemli işlevi;temsil ettikleri yerin ve seçmenlerin sorunlarını çözmek,çözemezse bile bu uğurda mücadele etmektir.AK Parti 10 yıla yakın iktidarda tüm sorunlar çözüldü mü?.Ama seçmenler habire destek veriyorlar.Eğer bir yerde rüzgar

Ekiliyor da,fırtına bekleniyorsa bu felaketten hiç kimse karlı çıkmaz.Bunun için siyasetçi fırtına çıkmadan önlemini almalıdır.

*Sayın Cumhurbaşkanı’mızın kararını içinize sindiremediğiniz müddetçe ne Üniversiteye,nede Düzce’ye yararlı olabilirsiniz.

*Seçimlerden sonra AK Parti Düzce örgütü  olarak

Seçimdeki başarının nedenini araştırmış olmalısınız.Oy verenler içinde Memur-Sen ve İHH üyelerinin sayısı ne kadar merak ediyorum.

*Sayın Korkmaz politikanın okulu yoktur,akademik

Kimliğinize(öğrencilerinizden bilgi alıyorum) saygım sonsuz,samimiyetinize ,dürüstlüğünüze ve açık görüşlü olmanıza diyeceğim yok.Politikada daha yenisiniz,

Bütün bunları ilerde telafi edecek politikalar üretecek

nitelikte birisi olduğunuza inanıyor,tüm Düzce’lilerin

Temsilcisi  olmanız dileğiyle,çalışmalarınızda başarılar.

 

  • Abone ol