15 Temmuz işgal girişimini ve arkasındaki yapıyı unutturmak için gösterdikleri çabaya bakarsak; demokrasi güçlerini hiç hesaba katmadıklarını görüyoruz.TV’de yapılan açık oturumlarda sözde darbe karşıtı gibi görünüp,lafı döndürüp, dolandırıp darbenin sorumlusu olarak AK Parti’yi işaret etmelerine ne demeli.Son zamanlarda piyasadan silinen gazeteci konuşmasına ‘Cemaatin dinci faşist darbe girişimi’ sözleriyle başlayarak; sanki işgal girişimi sadece dinci faşist bir örgütün işiymiş göstermesiyle birkaç yere mesaj göndermiş oluyor.Yıllarca gazetelerinde, köşelerinde hükümet İŞID’ı destekliyor diye propaganda yapıp hükümeti dinci bir faşist yapıyla özdeşleştirenlere ne oldu da, darbeyi‘Dinci faşist darbe’ diye lanse ediyorlar.Bu ne demek; ikisi de dinci faşist, o zaman yiyin birbirinizi, bize ne diyor.Hatta yazar; darbe gecesiyle olan bitenden pek de haberli değilim,Marmaris’e gitmiş mi, İstanbul’a gelmiş mi, benim kuşkularım var diyor.Durun şimdi ağzındaki baklayı çıkarıveriyor.Ne diyor; ‘Yabancı istihbarat örgütleri sanıyorum her şeyi biliyorlar’. Demek ki; yabancı istihbarat örgütlerinin verdiği bilgilerle besleniyor.Demezler mi adama; bu darbecilerin arkasındaki örgütlerle ne işin var kardeşim. Neyi gizlemeye çalışıyorsunuz, bu işgal girişiminin arkasında olanı kendi gazetecileri ve politikacıları açık açık deşifre ettiler.Sizlerde kedi şeyini örter gibi gizlemeye çalışıyorsunuz. Boşuna uğraşmayın; gizliniz saklınız kalmadı.Kiminle beraber olduğunuz ayan beyan belli oldu.

                    Güvenlik böyle olur.

      Cumhuriyet bayramı törenlerinde Anıtkabir’e giren subaylar arandığı için bazıları bunu çuval geçirme işine benzetmişler.Ne çabuk unuttunuz, meclise, Beştepe’ye, halkın üzerine bomba ve kurşun yağdıranlar asker elbisesi giymiş darbeciler değil miydi? Güvenlik istiyorsak itiraz etmenin anlamı var mı?. Havaalanlarında  sıkı güvenlik taraması yapılıyor, daha evvel ki uygulamalara bakıldığında insanlar kendilerini daha da güvende hissediyorlar.

        Türkiye hem Irak’ta, hem de Suriye’de aktif bir politika izliyor. Yanı başımızda yangın almış başını gidiyor, bize sıçramasını mı bekleyeceğiz, yangından kütük kapanlara, etrafımızı kuşatanlara sessiz mi kalacağız.63 ülke koalisyonu hala İŞID belasını bitiremedi, Türkiye’nin kısa süre içinde Fırat Kalkan hareketinde başarılı olması hem içerde, hem de dışarıda bazılarını rahatsız etmesi boşuna değil. Dışarıda PYD-İŞID- Suriye rejimi, Irak yönetimi, içerde FETÖ ve PKK’nın ortak hareket ettikleri gün yüzüne çıktı.Bundan dolayı PKK’nın çağrılarına artık Kürtler cevap vermiyor, kayyum atamalarına ve tutuklamalara bölge halkı onay verdi, halk savaş değil barış istiyor.Basın özgürdür adına; açık açık terör örgütlerinin sözcülüğünü yapamazsın.Şiddeti destekleyen kim olursa olsun bedelini ödemeli.Toplumumuz şiddetten o kadar nefret ediyor ki; hemşire kızımıza tekme atan dangalağın bile tahliye edilmesine haklı olarak tahammül edemedi.Yok efendim; ‘sigara izmaritlerini bile yerlere atmayan, ağaç kesilmesine bile karşı çıkan’ bu terör örgütünü masum göstereceksin insanları katletmesi karşısında sessiz kalacaksın, bunu da basın özgürlüğü kılıfıyla servis edeceksin.İçerde darbe girişimi için ortam yaratacaksın, darbeden sonra, sanki hiçbir şey olmamış gibi tutumla ‘darbe mağdurlarına’ oynayacaksın. Dışarıda da PKK ve PYD’ye silah ve mühimmat verenlerle darbenin esas örgütleyicisini görmemezlikten geleceksin.Sonra da ben demokrasiden, ben barıştan yanayım diyeceksin; Darbeyi dinci faşistler yaptı diye ağababanın eteğinin altına gizleneceksin.Artık bu maval para etmiyor.Kalın Sağlıcakla.

             

  • Abone ol