Gençlik yıllarımızın ütopyası Dünya’da ve ülkemizde sosyalist halk devriminin gerçekleşmesiydi.Hatta aramıza katılan genç arkadaşlar ülkemizde sosyalizm ne zaman gerçekleşir diye sorduklarında; sanki birkaç yıl içersinde oluverecekmiş gibi düşünüyorlardı daha doğrusu düşünüyorduk.Sosyalizm halkın iktidara gelmesi demekti; bu da ancak halkın devrim yapmasıyla gerçekleşirdi.Okuduğumuz kitaplar böyle yazıyordu. Bırakın ülkelerde devrim yapmayı, devrim yapılan ülkelerde de iktidarlar alaşağı oldu.Gerçi sosyalist ülkelerdeki yönetimler dışarıdan müdahale ile yıkılmadılar.Yıllarca bu uğurda mücadele veren insanlar olarak şaşırmadık dersek yalan olur.Aslında Dünya yeni bir yapılanmaya gidiyordu da biz bunun ayırdında değildik.Bugün hala Dünya’da olup bitenleri eski kalıplarla yorumlayanlar maalesef, gerici konuma düştüklerinin farkında değiller.

    Ülkemizde yaşanan bu sisteme karşıyım diyenlerin bu sistemi değiştirecek gücü kalmayınca haliyle sistemi değiştirecek yeni toplumsal dinamiklerle birlikte olmaları gerekirken sistemin sahipleriyle ittifak içine girmeleri karşısında söylenecek bir şey bulamıyorum. Gençleri yıllarca Tek Yol Devrim sloganıyla harekete geçirip dağlarda telef olmalarına neden olan anlayışın gazetesi bu günlerde ne yazıyor dersiniz.Cumhurbaşkanlığı danışmanlarından yeni anayasayı hazırlayan ekipten olan Mehmet Uçum’un tiwitter’indeki ‘Sessiz değil Halkımız gümbür gümbür bir Devrim yapıyor farkındamızsınız.Halk kendi devletini kurmak için adım atıyor,16 Nisan kutlu olsun’ açıklamasını rejim değişiyor diye çarpıtarak insanları korkutmaya çalışıyor.İnsanlar kendi iktidarından niye korksunlar,korkacaklar olanlar PKK,FETO,DHKP-C, DAEŞ ve onları kullanan küresel güçler, Avrupa’nın faşistleri.

   EVET ÇIKARSA NE OLACAKMIŞ, HAYIR ÇIKARSA NE OLACAKMIŞ?

       Referandumdan Hayır çıkarsa; 3 milyon Suriye’liye vatandaşlık verilmeyecekmiş. Evet çıkarsa vatandaşlık verileceği için işsizlik artacakmış.Biz niye kızıyoruz Avrupadaki ırkçı faşistlere, baksanıza burada da Suriye’lilere aynı davranılıyor.Bunu yapan da Sosyal demokratım diyen partinin başkanı, ne menem demokratsa. Yine bazı çevreler Hayır çıkarsa ‘ Erdoğan’ın fiili durumu tartışılacak, Anayasa’ya aykırılığı gündeme gelecek Gül, Davutoğlu ve Akşener gibi isimlerin etrafında yeni merkezler oluşabilir’ diyorlar, kötü gönül neleri de canı çekiyor derler bizim oralarda. Evet çıkarsa ülke bölünecekmiş diyorlar, bölücü PKK terör örgütü Evet demiyor Hayır diyor.

    PKK’da Hayır diyor deyince hemen zıplıyorlar, gerçektende PKK Hayır diyor, peki kim diyor; PKK’nın ikinci adamı Cemil Bayık; referandumdan ‘Hayır’ çıkması durumunda “Kürt sorununa barışçıl bir çözüm için yeni fırsatlar oluşacak” derken ‘Evet’ çıkması durumunda, “24 Temmuz 2015’te yeniden başlatılan savaşın yoğunlaşacağına inanıyoruz” diyerek barış görüşmelerini neden bozduklarını da açıklamış oluyor.Hayırı aynı zamanda Almanya, Avusturya,İsviçre, Hollanda, Belçika gibi ülkelerin derin yapıları da istiyor. İlk defa halk kendi anayasasını kendi yapıyor.Bu gerçekten bir halk devrimidir, bu devrimin ilk aşaması 15 Temmuz’da başarıldı, 16 Nisan’da tamamlanacak.Kim demiş emperyalistlerin çıkarlarıyla halkın çıkarlarının aynı olduğunu, bu nedenle küresel güçler Hayır çıkması için vargüçleriyle mücadele ediyorlar.Sözüm emperyalizme karşıyım diyenlerin emperyalistlerle kucak kucağa olmalarına…16 Nisan’da Yeni Türkiye’de buluşmak dileğiyle,Kalın Sağlıcakla.

  • Abone ol