Başlığı okuyunca hayırdır ne cuntası, ne gazetecisi sorusunun geleceğini tahmin ediyorum. Cuntacıları iktidara taşıyanlar yalnız emperyal güçler değildir.Onların içerdeki uzantıları olan siyasiler, STK temsilcileri, askerler, akademisyenler, iş adamları, sendikacılar, yargı mensupları ve en önemlisi medya mensupları gazetecilerdir.Anımsayın 28 Şubat’ta darbeyi silahsız güçler yapacak denildi.

       İşte bu gazetecilerden bir tanesi 70 yaşını geçmiş hala gözü çöplüklerde dolaşıyor. 28 Şubat öncesi ne zaman darbe yapacaksınız diyen adamın biraz geçmişine bakalım. 12 Eylül darbesini şirin göstermek için Mamak Cezaevi’nde sağcı solcu gençler bakın nasıl da barış içinde yaşıyorlar, sağolsun askerlere ülkeye barış getirdi demek için röportajlar hazırlatıldı. Yalnız geçen günkü köşe yazısını okuyunca gerçekten midem bulandı. 17 yaşındaki Erdal Eren’in ölüm yıldönümünü anma işi bu cuntacıya mı kaldı? Utanmadan sıkılmadan saygıyla anıyorum diyor. Zaten bu röportajdan 3 gün sonra Erdal Eren idam edildi. İstenen amaç vasıl oldu.Kötü çocuklar idam edilmeliydi.

        1960 lardan bu yana siyasetin göbeğinde hayatta hiçbir sorumluluk almamış, tüm derdi askeri vesayete karşı olanlara kılıç sallamış, kimine TÖ, kimine İB, kimine de RT diyerek seçilmişleri aşağılamış, kamuoyunun gözünde tukaka haline getirmeye çalışmış, hatta başarılı da olmuş. ANAP hükümetine küfrederken karısını Kahveci’nin ricasıyla Sayıştay hakimi yapmış, kayınbiraderinin karısını da AYM üyesi.

    Askeri vesayet döneminde hükümete Fettullah üzerinden saldırırken, 17-25 Aralık’tan sonra Fetö’yü ağzına almayıp Tayyip düşmanlığını alabildiğince artırmış. Biz beceremedik Cemaat yapıyor diye Fetö’den yana tavır almış, hatta 15 Temmuz darbe girişimini tiyatro veya Naylon darbe diye çarpıtarak hükümeti dikta yönetimiyle karalamaya başlamış. Ne zaman CS dava açınca, manşetlerden 17-25 Aralık öncesi Cemaate karşı attığı manşetleri sıralayıp; canım biz mi Fetö’cüyüz demeye başladılar. Aslında kendilerini apaçık ele verdiler.Savcı onlara Fetö’cü demiyor ki, peki ne diyor; FETÖ’ye yardım ettiniz diyor. Zaten etmedik demiyor, biz Fetö’cü değiliz diyor. Bazıları da canım bunlar Fetö’cü değil ki; yalnız hükümetle Cemaat arasındaki kavgada cemaatten yana düşüncelerini belirtmişler. Bunun neresi suç olur. Gazeteci yazdıklarından yargılanamaz. İyi ben şimdi uyuşturucu baronlarını öveyim, PKK’yı savunayım, DAEŞ’i şirin göstereyim, canlı bombacıları kahraman göstereyim, patlama sonucunda ölenler için ‘Katil Devlet’ diyeyim sonra da elimi kolumu sallaya sallaya gezeyim. Efendiler o dönem çoktan bitti, siz hala eski dönemde mi yaşadığınızı zannediyorsunuz. Size tavsiyem okurlardan özür dileyip kaleminizi kırıp köşenize çekilmek yapılacak en önemli iş. Kalın Sağlıcakla.

                      

  • Abone ol